راهنمای خرید دستگاه بدنسازی

تجهیزات ورزشی رشته بدنسازی روز به روز پیشرفته تر می شوند که افزایش کیفیت این دستگاه ها به جلوگیری از آسیب دیدگی اعضای بدن و همچنین اثرگذاری بیشتر برای چربی سوزی و عضله سازی، کمک می کند. خرید دستگاه بدنسازی نیازمند بررسی های زیادی است و شما اگر می خواهید دستگاه بدنسازی خانگی تهیه کنید و یا قصد دارید برای باشگاه خود انواع دستگاه بدنسازی همه کاره، دستگاه بدنسازی پایین تنه، دستگاه بدنسازی زیر بغل و ... را بخرید، باید با مدل های مختلف این تجهیزات آشنا شوید. از شما دعوت می کنیم در این مطلب با ما همراه باشید تا راهنمای خرید دستگاه بدنسازی خدمت شما عزیزان ارائه گردد.

راهنمای خرید دستگاه بدنسازی

راهنمای خرید دستگاه بدنسازی

دستگاه های بدنسازی متنوع هستند و برای تقویت عضلات بخش های مختلف بدن مثل زیر بغل، سینه، شکم و پهلو، پایه، سرشانه و ... کاربرد دارند و احتمالا شما نام خیلی از این دستگاه ها را نشنیده اید. برای خرید دستگاه بدنسازی به دلیل آنکه در مدل ها و امکاناتی که ارائه می کنند متنوع هستند، نیاز به اطلاعات زیادی دارید و ابتدا باید بدانید که انتظارتان از دستگاهی که می خواهید چیست و کدام دستگاه ها بیشترین کاربرد را دارند و چقدر می توان از آنها برای حرکات مختلف استفاده کرد.
در ادامه به مهم ترین نکات کلی راهنمای خرید دستگاه بدنسازی اشاره می کنیم :

توجه به امکانات دستگاه

برای خرید دستگاه بدنسازی باید توجه داشته باشید که چه امکاناتی دارد و آیا به اندازه کافی کاربردی هست یا خیر. مثلا دستگاه سیم کش ایستاده در باشگاه های ورزشی بسیار پر کاربرد است و برای عضله سازی بخش های مختلف بدن مثل پا، سینه، سرشانه، شکم و پهلو و ... از آن استفاده می شود و در واقع یک دستگاه چند منظوره می باشد که  اگر می خواهید باشگاه ورزشی افتتاح کنید حتما باید این دستگاه را تهیه کنید.

عکس دستگاه بدنسازی باشگاهی

توجه به فضای در اختیار

اگر باشگاه شما فضای زیاد بزرگی ندارد، سعی کنید دستگاه های ورزشی چند منظوره و جمع و جور بخرید و کمتر به سراغ دستگاه های کم کاربرد بروید. (حدود 60 درصد از فضای سالن ‌های تناسب اندام باید به تجهیزات ورزشی اختصاص داده شود و 40 درصد باقی برای قفسه ‌ها و بوفه ها می باشد)
 اما اگر می خواهید در خانه ورزش کنید، پیشنهاد می شود که دستگاه بدنسازی خانگی همه کاره که هم برای پایین تنه و هم برای بالاتنه کاربرد دارند، بخرید.
دستگاه بدنسازی چندکاره
دستگاه بدنسازی خانگی با دستگاه بدنسازی باشگاهی تفاوت های زیادی در قیمت، امکانات و فضایی که اشغال می کند، دارد و امکان استفاده چند نفر از این دستگاه به طور همزمان وجود دارد.

انتخاب تجهیزات بدنسازی

دستگاه های بدنسازی باشگاهی به طور کلی در سه دسته قدرتی، هوازی (کاردیو) و ورزش گروهی تقسیم می شوند که به ترتیب باید حدود 50 درصد فضای باشگاه برای دستگاه های قدرتی در نظر گرفته شود، حدود 30 درصد برای دستگاه های هوازی و 20 درصد از فضای باشگاه نیز به دستگاه های ورزش گروهی اختصاص داده شود.

توجه به بودجه مالی

خرید دستگاه بدنسازی از این جهت که بعدا می توانید آن را بفروشید و در واقع دارایی های شما هستند، توصیه می شود اما اگر بودجه کافی ندارید، می توانید تعدادی از دستگاه های اصلی را بخرید و دستگاه هایی که کمتر کاربرد دارند را اجاره کنید و به مرور با پیشرفت باشگاه، تجهیزات ورزشی باشگاه خود را تکمیل کنید
عکس دستگاه بدنسازی
همچنین می توانید دستگاه های بدنسازی دست دوم ولی تا حدی نو بخرید زیرا دستگاه های خیلی قدیمی ممکن است از کارافتاده باشند و ورزشکاران باشگاه از تجهیزات راضی نباشند. همانطور که میدانید اکثر ورزشکاران ترجیح می دهند در باشگاه های دارای دستگاه ها و تجهیزات حرفه ای تر و جدید تر تمرین کنند.

توجه به گارانتی دستگاه

اگر می خواهید دستگاه های ورزشی را نو بخرید، به گارانتی آنها توجه داشته باشید تا در طول زمان و با استفاده زیاد، سالم بمانند و مقاومت آنها بالا باشد. اگر هم قصد دارید اجاره کنید، درباره شرایط نگهداری و ضمانت دستگاه ها از اجاره دهنده راهنمایی بگیرید. در هنگام خرید دستگاه بدنسازی به خدمات پس از فروش و تعمیر و تعویض قطعات دستگاه نیز توجه داشته باشید.

توجه به رنگ دستگاه ها

دستگاه های ورزشی موجود در باشگاه های بدنسازی به دلیل آنکه دائم مورد استفاده ورزشکاران قرار می گیرند، باید رنگ مناسب داشته باشند و کثیفی آنها به خاطر رنگ روشن نمایان نشود. پس تا حد امکان سعی داشته باشید رنگ های خیلی روشن مثل رنگ کرمی یا سفید را برای تجهیزات ورزشی باشگاه خود انتخاب نکنید و رنگ هایی مثل زرشکی، طوسی یا خاکستری و ... مناسب هستند. برای زیبایی باشگاه خود نیز بهتر است رنگ دستگاه ها را شبیه به هم و در واقع ست انتخاب کنید.

تصویر دستگاه بدنسازی باشگاهی

راهنمای خرید میز و نیمکت بدنسازی

میز و نیمکت بدنسازی عضو جدانشدنی از باشگاه های ورزشی هستند و حتما باید حداقل 2 عدد میز و نیمکت در باشگاه خود داشته باشید. میز و نیمکت بدنسازی در دو نوع ثابت و نوع دارای قابلیت تاشوندگی موجود است که خرید هر دو آنها برای باشگاه ورزشی ضروری می باشد. نوع دیگر میز بدنسازی، نیمکت پشت ثابت است که برای حرکاتی مثل سرشانه و بازو کاربرد دارد.
نیمکت باشگاهی
برای خرید میز و نیمکت بدنسازی به بزرگی و کوچکی آن توجه داشته باشید که نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد. کیفیت ساخت نیز خیلی مهم است و همینکه از فروشگاهی معتبر و خوشنام خرید کنید، کیفیت تضمینی خواهد بود.

راهنمای خرید دستگاه چند کاره بدنسازی

خرید دستگاه چند کاره بدنسازی این روزها خیلی زیاد شده است مخصوصا مدل خانگی آن که بعضی ورزشکاران به دلیل بیماری کرونا تصمیم به ورزش در خانه گرفته اند و از این دستگاه بدنسازی همه کاره استفاده می کنند.
عکس دستگاه چندکاره بدنسازی
 با خرید دستگاه چند کاره بدنسازی یک بار برای همیشه هزینه می کنید و از نظر قیمتی مقرون به صرفه تر است و به جزء این مورد، فضای کمتری هم اشغال می کند  و راه حل خوبی برای صرفه جویی در فضاست. از دستگاه بدنسازی همه کاره برای تمرینات هالتر و دمبل، تمرینات فشرده کتل بل و کیسه شنی، تمرین با وزن بدن، تمرینات بازو، تمرینات پا و ... استفاده می شود و استفاده از آن همزمان برای 2 و حتی 3 نفر نیز امکان پذیر است.

راهنمای خرید دستگاه پایین تنه بدنسازی

دستگاه های پایین تنه بدنسازی شامل دستگاه های اسمیت، دستگاه هاگ پا، دستگاه پرس پا صاف، دستگاه پرس پا شیب دار، دستگاه خیاطه ران، دستگاه پشت پا ایستاده، دستگاه پشت پا خوابیده، دستگاه اسکوات هالتر، دستگاه جلو ران، دستگاه ساق پا نشسته، دستگاه ساق پا ایستاده و .... هستند که تمام این دستگاه هایی که ذکر شدند برای راه اندازی یک باشگاه ورزشی حرفه ای لازم هستند و همگی برای تمرین عضلات پا و پایین تنه کاربرد دارند.
عکس دستگاه پرس پا باشگاهی
برای شروع راه اندازی باشگاه اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید و بودجه کافی ندارید، از میان دستگاه های پایین تنه، دستگاه های اسمیت، پرس پا، پشت پا خوابیده و جلو ران بیشتر از بقیه دستگاه ها استفاده می شوند.

راهنمای خرید دستگاه شکم و پهلو

دستگاه های شکم و پهلو هم که از واجبات یک باشگاه ورزشی هستند البته بسیاری از حرکات ورزشی شکم و پهلو را می توان با دستگاه هایی مثل سیم کش ایستاده انجام داد ولی شما در باشگاه خود به دستگاه شکم خلبانی، دستگاه دراز و نشست، میز شیب دار، میز فیله و سایر دستگاه های شکم و پهلو نیاز دارید.
دستگاه روئینگ، اسکی فضایی، دوچرخه ثابت، تردمیل و دستگاه پله نیز از دستگاه های چربی سوزی هستند.
عکس دستگاه شکم باشگاهی

راهنمای خرید دستگاه بازو و سرشانه

برای عضلات بازو و سرشانه نیاز به دستگاه هایی همچون دستگاه جلو بازو لاری، دستگاه سرشانه نشسته، دستگاه اسمیت، دستگاه سیم کش ایستاده و ... می باشد که انواع مختلفی دارند. شما می توانید لیست دستگاه بازو و سرشانه را در سایت مشاهده کنید.

دستگاه سرشانه باشگاهی

راهنمای خرید دستگاه پرس سینه بدنسازی

دستگاه های پرس سینه در مدل های مختلف دستگاه کراس اور سینه، فلای دستگاه، پرس سینه دستگاه خوابیده، پرس بالا سینه دستگاه، پرس سینه دستگاه نشسته و ... موجود هستند. همچنین میز پرس سینه در مدل های صاف و شیب دار نیز برای حرکات سینه استفاده می شوند و تمام باشگاه های ورزشی حداقل 3 مدل از این دستگاه ها را دارند.

دستگاه پرس سینه

راهنمای خرید دستگاه زیربغل بدنسازی

تجهیزات لازم برای حرکات زیر بغل در باشگاه های بدنسازی شامل دستگاه تی بار، دستگاه لت، دستگاه قایقی و دستگاه اچ هستند که دستگاه های لت و قایقی پر کاربرد تر از دو دستگاه دیگر می باشند و اکثر باشگاه ها فقط این مدل دستگاه زیر بغل را دارند. شما می توانید لیست محصولات دستگاه زیربغل را در سایت مشاهده کنید.

عکس دستگاه بدنسازی برای زیربغل

راهنمای خرید تجهیزات جانبی دستگاه بدنسازی

برای خرید دستگاه بدنسازی باید تجهیزات آنها را نیز تکمیل کنید که شامل تجهیزات زیر هستند :
دستگیره جلو بازو - دو سر نعلی صاف کوتاه - دسته لاری - دسته خلبانی - دو سر نعلی بلند صاف - دستگیره قایقی و زیربغل طنابی - دسته قایقی گردون - دسته قایقی ثابت - دسته طنابی پشت بازو دوبل - دسته لت دو سرخم - دسته کراس اور - دسته کراس اور نعلی - دسته وی دوسر نعلی - دسته لت دوسر  - نعلی و ...

قیمت خرید دستگاه بدنسازی

قیمت دستگاه های بدنسازی با توجه به جنس، کارایی ها، مدل و .... متفاوت است که برای اطلاع از لیست قیمت این دستگاه ها می توانید از فروشگاه اینترنتی ما دیدن فرمایید.

از کجا دستگاه بدنسازی بخریم ؟

برای خرید دستگاه بدنسازی به فروشگاه هایی مراجعه کنید که شناخته شده هستند و تجهیزات با کیفیتی را به فروش می رسانند. فروشگاه اینترنتی طاهالند بازه گسترده ای از تجهیزات و دستگاه های ورزشی را با بهترین کیفیت ارائه می کند و بهترین انتخاب برای شما عزیزانی است که می خواهید دستگاه ورزشی باکیفیت ولی با قیمت مناسب تهیه کنید.
فروشگاه تجهیزات ورزشی خانگی و باشگاهی طاهالند
ضمانت نامه معتبر، بسته بندی نو و آکبند، خدمات پس از فروش نیز از مزایای خرید دستگاه بدنسازی از فروشگاه اینترنتی ماست و شما می توانید پیش از ثبت سفارش و پرداخت هزینه، برای بررسی های بیشتر و پرسیدن سوالات خود باکارشناسان ما تماس بگیرید
ارسال نظر / پرسش در مورد راهنمای خرید دستگاه بدنسازی
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها - شرکت و بازرگانی مدیران صنعت طاها ) با فعالیتی 17 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح