راهنمای خرید دوچرخه ثابت

در این مقاله به شما در خرید دوچرخه ثابت کمک خواهیم کرد.
برای شروع کردن یک ورزش اصولی و طبق برنامه باید وسایل مورد نظر خود را خریداری کنید. بدون وجود وسیله ورزشی مناسب و مورد نظر خود نمی توان تمرینات ورزشی خود را به خوبی انجام داد. شما عزیزان می توانید ورزش را در باشگاه های ورزشی و حتی در منزل خود به صورت شخصی شروع کنید. با سر زدن به فروشگاه ها و یا سایت های فروش دستگاه های ورزشی شاهد تنوع بالای این دستگاه ها می باشیم که برای خرید هر کدام از آنها بنا به نیاز و شرایط ورزشی خود باید یک سری اطلاعات عمومی و یک سری اطلاعات مخصوص به خود آن دستگاه را داشته باشید.
عکس دوچرخه ثابت باشگاهی

به دست آوردن اطلاعات اصلا کار سختی نیست و با داشتن این اطلاعات می توانید خرید بهتر و راحت تری داشته باشید. یکی از این دستگاه های پر کاربرد و مورد بحث ما دوچرخه ثابت می باشد . دوچرخه ثابت امروزه جایگزین دوچرخه سواری های بیرون از منزل و کالری سوزی و تناسب اندام شده است. بیشتر تمرکز این دستگاه آب کردن و سوزاندن چربی های شکم و پهلو می باشد که به راحتی در منزل میتوان به این هدف رسید.  دوچرخه ثابت در مقایسه با دستگاه های ورزشی دیگر، یک روش عالی برای تمرین کردن است. 
وضعیت ما هنگام نشستن بر روی دوچرخه های ورزشی باعث می شود تا زمان بازیابی بین تمرینات مختلف سریع تر گردد. در این روش به سرعت کالری می سوزانید و ضربان قلب خود را بالا نگه می دارید. نیازی به فشار آوردن به تاندون ها و مفاصل خود ندارید. تمرینات هوازی عاملی برای کاهش وزن هستند. یک دوچرخه ثابت به سوزاندن کالری در کل بدن، از جمله شکم کمک خواهد کرد. از دیگر تأثیرات دوچرخه ثابت می‌توان به افزایش سلامت قلب و عروق، کاهش استرس، انعطاف‌پذیری بهتر، تقویت عضلات پا، کاهش دردهای کمری و همچنین شادابی بیشتر اشاره کرد. دوچرخه ثابت یکی از عالی ترین تجهیزات است. این دستگاه به شما فرصتی برای سوزاندن رسوبات چربی در قسمت های مختلف بدن می دهد. فقط باید روی دوچرخه ورزشی خود پا بزنید. پدال زدن، در اوقات فراغت هنگام انجام کارهای دیگر مانند تماشای اخبار، ورزش یا برنامه های تلویزیونی نیز ممکن است. ورزش بر روی دوچرخه ثابت در نیم ساعت با شدت متوسط 210 تا 311 کالری می‌سوزاند.اگر شدت افزایش یابد کالری سوزی به 315 تا 466 هم می‌رسد. همان‌طور که اشاره کردیم، دوچرخه ثابت می‌تواند بر اساس اهدافی که هر کس دارد، ویژگی‌های متمایزی داشته باشد. برای مثال کسانی که علاقه زیادی به ورزش‌های هوازی و شدتی دارند می‌بایست از دوچرخه‌ ای استفاده کنند که توانایی تحمل پدال زدن‌های سریع را داشته باشد. یا اگر هدف شما چربی سوزی است، می‌بایست دوچرخه‌ای خریداری کنید که وزن زیاد را تحمل کند. در صورتی که قرار باشد افراد زیادی با سلایق مختلف از دوچرخه استفاده کنند، وظیفه شما است که دوچرخه‌ای منعطف با نیازهای همگانی و خانوادگی خریداری کنید. بهترین مورد برای استفاده خانوادگی، دوچرخه ثابت ایستاده است. در ادامه شاهد معرفی چند مورد از ویژگی‌هایی که می‌تواند در هر دوچرخه ثابتی متفاوت باشد، هستید.
قدرت و همچنین میزان سختی دوچرخه به طور معمول به دو روش دیجیتالی و مکانیکی تنظیم می‌شود. در روش اول که به صورت دیجیتالی است، با استفاده از دکمه و نمایشگر اقدام به تغییر قدرت و سختی دوچرخه ثابت می‌کنید اما در روش دوم، با استفاده از پیچ تنظیم کننده‌ای که نزدیک پدال عموماً کار گذاشته می‌شود، دوچرخه را شخصی‌سازی می‌نمایید که هر دو نوع آن هم در منازل و هم در مکان های ورزشی دیده می شود. دوچرخه ثابت ورزشی دارای انواع متفاوتی می باشد. سه نوع از دوچرخه های ورزشی وجود دارد که شما باید با آنها آشنا و اطلاعات عمومی و تخصصی اندکی برای خرید بهتر در مورد آن داشته باشید. 

دوچرخه های ثابت به دو نوع دوچرخه ثابت خانگی و دوچرخه ثابت باشگاهی تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر می شوند 
دوچرخه ثابت ایستاده
 نشسته پشتی دار یا نشسته
 اسپینیگ.
که هرکدام دارای ویژگی و عملکرد مخصوص به خود هستند و این تفاوت باعث می شود که کاربران با شرایط متفاوت به صورت راحت بتوانند از این وسیله ی ورزشی هوازی استفاده کنند. 

عکس دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت ایستاده

این رایج ترین نوع دوچرخه ثابت است. دوچرخه های ایستاده بیشتر شبیه دوچرخه های معمولی از نظر عملکرد هستند. زین دوچرخه به طور مستقیم در بالای پدال قرار دارد و به راحتی می توان دسته های دوچرخه را گرفت. این نوع از دوچرخه شما را مجبور به نشستن در موقعیتی صاف و راحت می کند که برای اکثر ورزشکاران برای مدت طولانی ورزش کردن مناسب هستند. پدال زدن در این نوع از دوچرخه راحت است. این به این معنی است که شما می توانید هر لحظه پدال زدن را متوقف کنید.
تفاوت در این نوع دوچرخه ورزشی این است که مقاومت از طریق القای الکترومغناطیسی فراهم می شود، که باعث کاهش سرعت چرخش می شود. بسیاری از دوچرخه های نشسته دارای تمرین های پیش برنامه ریزی شده هستند که به شما امکان می دهد میزان مقاومت در هر برنامه تمرین را انتخاب کنید. برخی از دوچرخه های نشسته دارای ویژگی دوگانه ای هستند که اجازه می دهد تا دسته های دوچرخه حرکت کنند، بنابراین شما می توانید یک تمرین فوق العاده را نیز دریافت کنید.
 

دوچرخه ثابت نشسته ( پشتی دار - مبله )

 تمرین با دوچرخه ثابت نشسته، بسیار راحت می باشد. شما بر روی یک صندلی پهن می نشینید و به آسانی رکاب می زنید. در این حالت هیچ فشاری به کمر وارد نمی شود و اگر احیانا از مشکلات و آسیب دیدگی کمر رنج می برید، ما این نوع دوچرخه را به شما پیشنهاد می کنیم. حتی افراد سالمند هم بهتر است از این وسیله استفاده کنند تا فشار کمتی به عضلات کمر وارد شود . تقریبا همه دوچرخه ثابت های نشسته یک صفحه مانیتور دارند که میزان کالری سوزانده شده، مسافت طی شده، ضربان قلب و زمان انجام تمرین را به کاربر نشان می دهند. بعضی از همین انواع، برنامه های زمان بندی شده خودکاری در حافظه دارند که ورزشکار می تواند از آن استفاده کند.

عکس دوچرخه ثابت خانگی
 

دوچرخه ثابت اسپینینگ

شکل ظاهری دوچرخه های اسپینینگ همانند دوچرخه های کورسی است و همچنین دارای تنظیماتی است که در صورت استفاده از آن فرد در شرایطی مشابه با دوچرخه سواری بر روی شیب های تند را تجربه می کند.
نوع نشستن روی دوچرخه ثابت اسپینینگ کاملا شبیه به دوچرخه های حرفه ای که در متن بالا ذکر کردیم  میباشد و نوع عملکرد این نوع دوچرخه نیز اکثرا به صورت دیسکی و با فلایویل های نسبتا سنگین میباشد و تنظیم درجه سختی آن نیز به صورت دستی و با استفاده از لنت مخصوص انجام می شود و صفحه های نمایش آنها اکثرا قابلیت نمایش اطلاعاتی از قبیل : دور دقیقه، سرعت، ضربان قلب، مسافت و از این دست اطلاعات را دارند و برای یک فرد جوان، سالم و ورزشکار وسیله مناسب تری محسوب می شود.
در ادامه به ویژگی های دوچرخه های ثابت و نحوه عملکرد و نکاتی که در حین خرید و استفاده باید رعایت کنیم می پردازیم.امیدوارم که این مطالب برای شما عزیزان مفید باشد. 
 

 تحمل وزن

یکی از مهمترین نکات در هنگام خرید دوچرخه ثابت توجه و دقت به قدرت تحمل وزن می باشد. اگر از این دستگاه برای مکان و باشگاه ورزشی میخواهید استفاده کنید باید دستگاهی را خریداری کنید که قدرت تحمل وزن بالا و حداکثر قدرت وزن را داشته باشد زیرا در این اماکن افراد با وزن های مختلف از این دستگاه استفاده میکنند، اما اگر برای استفاده ی شخصی خود دوچرخه ثابت را خریداری میکنید در زمان خرید توجه داشته باشید که قدرت تحمل وزن دستگاه مورد نظر شما ده کیلو بیشتر از وزن خود شما باشد. زیرا در غیر این صورت به مرور زمان دچار استهلاک شدید شده و نیاز به تعمیر و یا جایگزینی با دستگاه دیگر پیدا خواهد کرد.  قیمت
مهمترین گزینه در این شرایط اقتصادی برای کسانی که هم به ورزش علاقه دارند هم قیمت برایشان در اولویت می باشد. این را بدانید که قیمت دوچرخه های ثابت بر اساس کیفیت و کارایی و تحمل وزنی که دارند مشخص می شود. هر چه توقع شما از دستگاه بالاتر و کارایی بیشتر باشد به طور حتم باید هزینه ی بیشتری پرداخت کنید. 
 

 مکانیزم

گزینه بعدی که برای خرید دوچرخه ثابت مهم می باشد نوع مکانیزم دستگاه می باشد . مکانیزم دوچرخه در کل به سه دسته تقسیم می شود : ۱- تسمه ای ۲- زنجیری ۳- مگنتی که در هنگام خرید باید حتما به نوع مکانیزم توجه داشته باشید زیرا هر کدام از مکانیزم ها دارای عملکرد خاصی هستند. 
در دوچرخه هایی که مکانیزم تسمه ای دارند، چرخ جلوی آنها توسط تسمه هدایت و چرخیده می شود.
در دوچرخه های زنجیری هم عملکرد به صورت مکانیزم تسه ای می باشد با این تفاوت که چرخ آنها به جای تسمه با زنجیر چرخیده و هدایت می شود، البته نا گفته نماند که عملکرد دوچرخه تسمه ای به مراتب جدیدتر و کم صداتر از دوچرخه زنجیری است و بیشتر از مکانیزم تسمه ای استفاده می شود . 
عملکرد دوچرخه های مگنتی هم به این صورت است که یک چرخ چدنی و یک آهنربای قوی در نزدیکی هم قرار داشته و توسط کابل تنظیم مقاومت یا همان دنده سفت و شل می شوند، به گونه‌ای که اگر دنده شل شود آهنربا از چرخ دورتر شده و پدال زدن آسان تر می شود و زمانی که دنده سفت می شود آهنربا به چرخ نزدیکتر شده و مقاومت پدال ها بیشتر و پدال زدن سخت تر می شود.
 

پدال

پدال جزء یکی از مهمترین اقلام دوچرخه است که باید قبل از خرید حتما به آن توجه شود چرا که بیشترین فعالیت دوچرخه سوار با پدال می باشد.به همین دلیل نکته باید پدال دوچرخه ثابت از کیفیت بالا برخوردارد و در زمان خرید فرد باید جنس پدال، قدرت در پا زدن و راحتی در قرار گیری پا را مورد بررسی کامل قرار دهند.
 

زین

زین و یا صندلی دوچرخه ثابت هم همانند پدال جزء مهمترین اقلام و همراه های دوچرخه ثابت محسوب می شود به همین دلیل می باشد که باید قبل از خرید حتما تست شود. زیرا بسیاری از صندلی ها فقط زیبایی به همراه دارند و اصلا راحت نمی باشند . باید دوچرخه ثابتی را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، راحتی بالایی هم به همراه خود داشته باشد. 
 

گارانتی و خدمات

خریدار در هنگان خرید دستگاه ورزشی خود علاوه بر هزینه ای که می کند باید اعتماد کامل به وسیله ای که خریداری میکند داشته باشد و این نکته برایش کاملا واضح باشد که می تواند از خدمات پس از فروش دستگاه بهره مند شود و داشتن یک گارانتی معتبر یکی از اساسی ترین نکته ها هنگام خرید می باشد.
 

صفحه نمایشگر

با پیشرفت تکنولوژی در علم ورزش و دستگاه های ورزشی دوچرخه ثابت هایی وارد بازار شدند که مجهز به صفحه نمایشگر یا مانیتور شدند و این پیشرفت یک مزیت غالی برای دوچرخه ثابت ها محسوب میشد . در هنگام خرید برخی از دوچرخه های ثابت موجود در بازار مجهز به صفحه نمایشگر مانیتور بوده و صفحه نمایشگر مانیتور این امکان را به شما می دهد تا در زمان دوچرخه سواری بتوانید زمان، کالری،مسافت، سرعت و ضربان قلبتان را بر روی صفحه نمایشگر مانیتور مشاهده کنید و تقریبا بیشتر خریداران ترجیح می دهند که از دوچرخه ثابتی استفاده کنند که دارای مانیتور و صفحه نمایش باشد. 
 
و ما در انتهای این مطلب یک برنامه ی روتین برای کالری سوزی بهتر در منزل با این دستگاه ورزشی عالی و کاربردی به شما ارائه خواهیم داد.
دوچرخه : دوچرخه 30 ثانیه ای با شدت 70 درصد.
استراحت : استراحت دو دقیقه ای با سرعت کاهش یافته.
دوچرخه :  30 ثانیه دوچرخه با شدت 80 درصد.
استراحت : استراحت دو دقیقه ای با سرعت کاهش یافته.
دوچرخه : دوچرخه 30 ثانیه ای با شدت 85 درصد.
استراحت : استراحت دو دقیقه ای با سرعت کاهش یافته.
دوچرخ :  30 ثانیه دوچرخه با شدت 90 درصد. 
استراحت : استراحت دو دقیقه ای با سرعت کاهش یافته.
دوچرخه: دوچرخه 30 ثانیه با شدت 100 درصد.
استراحت: استراحت دو دقیقه ای با سرعت کاهش یافته.
برای سرد کردن، 5 دقیقه بدن خود را کشش دهید.
 
ارسال نظر / پرسش در مورد راهنمای خرید دوچرخه ثابت
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها - شرکت و بازرگانی مدیران صنعت طاها ) با فعالیتی 17 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح