راهنمای خرید تردمیل

ورزش در همه ی دوره ها جایگاه خود را کم و بیش بین مردم داشته و به مرور زمان امروزه دیگر یک حرفه ی اساسی و تفکیک ناپذیر از بشر می باشد. بعضی از افراد ورزش را به صورت خصوصی در منزل و بعضی ها به صورت خصوصی و عمومی در باشگاه ها و مجموعه های ورزشی تحت نظر مربی های ورزشی انجام می دهند. اما نکته ای که حائز اهمیت می باشد این مورد است که در هر رشته از زمینه ی ورزشی نیاز به یک سری از دستگاه ها و وسایل مورد نیاز می باشد و بدون دارا بودن این دستگاه ها ورزش سخت می شود .
تصویر تردمیل باشگاهی
ما در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از این دستگاه های با اهمیت باشگاه های ورزشی و منازل که جایگزین پیاده روی در داخل و بیرون منزل شده و نامش تردمیل می باشد صحبت کنیم.
در دهه های قبل که به تازگی این دستگاه وارد بازار شده بود دارای نمونه های اندکی بود و انتخاب برای خریدار سخت نبود، اما با پیشرفت علم ورزش نیز همین دستگاه تردمیل خود ارتقا پیدا کرد و دارای انواع و اقسام متفاوت و عملکرد های مختلفی شد که در حال حاضر اگر کسی بخواهد این دستگاه ورزشی را خریداری کند باید حداقل اطلاعات زمینه ای و مبتدی لازم در مورد این دستگاه را داشته باشد که بتواند انتخاب صحیحی داشته باشد. ما در این مقاله سعی داریم به شما دوستان جهت خرید تردمیل راهنمایی هایی جهت خرید بهتر و آشنایی بیشتر شما خریداران داشته باشیم. در ادامه نکته هایی مهم که برای خرید تردمیل باید مورد توجه قرار بگیرد را را بازگو میکنیم.
بهتر است که در ابتدا با انواع تردمیل های موجود آشنا شویم. تردمیل ها انواع مختلفی دارند که در این مطلب شما را با انواع تردمیل ها آشنا خواهیم کرد.
تردمیل دستی
این نوع از تردمیل ها همانطور که از نامشان پیداست کاملا بدون موتور می باشد و به وسیله قدرت کاربر حرکت میکنند.
تردمیل موتوری
این نوع از ترد میل ها دارای موتور می باشند و به وسیله فشار دادن دکمه ای به حرکت در می آید. این نوع از آنها با برق کار می کنند و با فشار دادن دکمه خاموش و روشن شروع به کار می کنند. 
تردمیل خانگی
این نوع از تردمیل ها بیشتر در خانه مورد استفاده قرار می گیرند زیرا که ابعاد کوچکتری دارند و قدرت آن ها پایین می باشد و برای استفاده شخصی مناسب می باشد وچندان مناسب استفاده در مکان های ورزشی نمی باشد .
تصویر تردمیل جدید
تردمیل باشگاهی
ابعاد و سایز این نوع تردمیل ها بزرگتر از تردمیل خانگی می باشد و به دلیل قدرت موتور بالایی که دارند در اماکن ورزشی که در طی روز افراد زیادی از تردمیل استفاده میکنند مورد استفاده قرار میگیرد.
شما ممکن است بدون داشتن این اطلاعات و با صرف هزینه ی بسیار بالا تردمیلی را انتخاب کنید که مناسب شما نمی باشد و میتوانستید با داشتن کمی دانش و اطلاعات در این زمینه انتخاب بهتر و مناسب تری داشته باشید. در زیر به چند مورد که اهم تر از بقیه موارد می باشد می پردازیم و توضیحات مختصری به شما ارائه می دهیم. 
جنس بدنه:در وهله ی اول باید به این نکته توجه فرمایید که آیا تردمیل را برای مصرف خانگی و داخل منزل خریداری میکنید یا برای باشگاه ورزشی و استفاده ی همگانی؟ بیشتر تردمیل ها یا بدنه ای از جنس فولاد محکم با پوشش ضد زنگ دارند و یا اینکه از آلومینیوم مقاوم می سازند. راهنمای خرید تردمیل برای این نکته بدین صورت است که برای مصارف خانگی نوع آلومینیومی نیز کفایت می کند و عملکرد راضی کننده ای خواهد داشت و نیاز شما را برآورده می کند. در صورتی که جنس فولادی بیشتر برای باشگاه بهتر است که تعداد افراد زیادی از آن استفاده خواهند کرد. چون به هر میزان بدنه محکم تر باشد، کمتر در حین ورزش دچار لرزش شده و دیرتر نیز فرسوده می گردد ضمن اینکه تحمل وزن آن نیز بالاتر خواهد رفت. زیرا در مصرف خانگی نهایتا یک الی دو نفر روزانه از تردمیل استفاده می کنند اما در باشگاه های ورزشی ممکن است روزانه بیش از ده ها نفر با وزن های و تایم های متفاوت از این دستگاه استفاده کنند.
 نوع و قدرت موتور: نکته ی بعدی به عنوان راهنمای خرید تردمیل نوع و قدرت موتور بکار رفته است. معمولا نوع DC که قیمت پایین تری داشته، سبک تر است و هم سر و صدای کمتری تولید خواهد کرد برای مصارف خانگی و نوع AC که دقیقا برعکس این حالت است برای باشگاه مناسب تر است. در بعضی مواقع خریدار به علت کم کردن هزینه دستگاه دست دوم را برای خریداری مد نظر دارد. اما نکته ای که باید در این مورد خیلی جدی گرفته شود این مورد است که کاملا دقت داشته باشید که موتور دستگاه سالم و بدون ایراد باشد و یا اینکه موتور قبلا تعویضی نباشد.
چه تردمیلی بخریم
سرعت دستگاه: یکی دیگر از موارد مهم در خرید تردمیل توجه کردن به سرعت دستگاه می باشد. لازم است در هنگام خرید دقت کنید که اگر دستگاه را  برای کاهش وزن خریداری می کنید بهتر است تردمیلی با سرعت معادل 6 تا 10 کیلومتر بر ساعت انتخاب کنید که معادل سرعت دویدن است در غیر این صورت برای انجام  ورزش های هوازی و تقویت عضلات سرعت بین 3 تا 7 کیلومتر نیز کفایت می کند. اما چنانچه دونده و ورزشکار حرفه ای هستید به سرعت های بالای 10 کیلومتر بر ساعت نیاز دارید. حتما به این راهنمای خرید تردمیل توجه کنید تا با رعایت نکردن به این نکات در مصرف هزینه برای خرید تردمیل دقت کافی شود و هزینه ی اضافی صرف نشود.
قدرت تحمل وزن : تحمل وزن دستگاه و می توان گفت مهمترین نکته که در هنگام خرید باید توجه و مد نظر قرار دهید. در هنگام خرید تردمیل برای باشگاه ها و مکان های ورزشی که عموم از آن استفاده می کنند عموما جند نوع تردمیل با قابلیت وزن های متفاوت خریداری می کنند، اما برای مصارف شخصی بهتر است تردمیلی انتخاب کنید که 20 کیلوگرم بیشتر از وزن شما را بتواند تحمل کند  چون هنگام دویدن حدود 20 کیلوگرم فشار بیشتری به زمین وارد می کنید پس در این صورت می توانید به خوبی از دستگاه استفاده کنید بدون آنکه آسیب جدی ببیند.
گیره ی ایمنی: یکی از موارد مهم به عنوان راهنمای خرید تردمیل توجه به قابلیت گیره ی ایمنی است. این ویژگی سبب می شود که اگر به هر دلیلی تعادل خود را از دست دادید و بر روی دستگاه افتادید گیره ی ایمنی که به لباس شما متصل هست کنده شده و به صورت خودکار دستگاه را خاموش خواهد کرد. همچنین از گیره ی ایمنی به عنوان قفل کودک هم استفاده می شود که تا بر روی دستگاه قرار نگیرد روشن نخواهد شد. این مورد یکی از موارد ایمنی مهم می باشد که خریدار مهم چه برای خرید تردمیل در منزل چه در مکان و باشگاه ورزشی باید این نکته را برای رعایت و حفظ سلامتی ورزشکار رعایت کند.
سیستم SDS : این نکته به عنوان راهنمای خرید تردمیل اکثرا برای کسانی حائز اهمیت است که در قسمت زانو یا مفاصل درد داشته باشند البته این سیستم SDS برای تمامی افراد مفید است اما افرادی با زانو درد و درد مفصلی حتما باید نوعی را خریداری کنند که مجهز به چنین سیستمی باشد تا هنگام استفاده فشار بسیار کمی به این قسمت ها وارد گردد.
تنظیم شیب: تنظیم شیب در تردمیل به دو صورت دستی و برقی است. معمولا به عنوان راهنمای خرید تردمیل عنوان می شود که برای دستیابی به شیب های بیشتر نوع برقی را خریداری کنید که بین5 تا 15 درجه قابل افزایش است در غیر این صورت نوع دستی مناسب تر است که تا 5 درجه قابل تغییر می باشد.در صورتی که قصد دارید بر روی تردمیل عقب عقب بدوید باید به این نکته توجه نمایید
طول، عرض و ضخامت تسمه: توجه به فاکتورهای مختلف تسمه که یکی از فاکتور های تخصصی خرید تردمیل می باشد  یکی از دیگر نکات راهنمای خرید تردمیل است. معمولا برای خرید تردمیل خانگی، ضخامت 6 میلی متری و برای باشگاهی 9 تا 20 میلیمتری مناسب تر است. طول و عرض تسمه نیز به ترتیب بین 100 تا 150 و 40 تا 50 سانتی متر متغیر است. اگر هدف از خرید تردمیل فقط پیاده روی است به عنوان راهنمای خرید تردمیل توصیه می گردد که ابعاد 40 در 120 و اگر برای دویدن خریداری می کنند حداقل طول آن باید 140 سانتی متر باشد. به هر میزان که ضخامت و طول و عرض متناسب تر باشد هم دستگاه ضربه گیری بهتری خواهد داشت و هم تمرین کردن با آن بسیار راحت تر خواهد بود.
گارانتی: می توان به طوز قطعی گفت یکی از مهم ترین فاکتور ها برای خرید تردمیل داشتن گارانتی معتبر می باشد. اگر چه شما همه ی نکات را رعایت کنید ولی دستگاه شما فاقد گارانتی معتبر باشد دچار مشکل خواهید شد.. زیرا با داشتن گارانتی معتبر یک ایراد و مشکل کوچک به راحتی توسط تعمیر کاران و متخصصین انجام خواهد شد و جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد. 
قبل از خرید تردمیل باید به این نکات دقت کنید
خب علاوه بر این مواردی که ذکر شد ما می خواهیم شما دوستان را با یک سری از برنامه های این دستگاه آشنا کنیم و از قابلیت های هر کدام توضیحاتی ارائه بدهیم. در تردمیل های دهه های قبل خبری از برنامه در تردمیل وجود نداشت اما با پیشرفت علم و تکنولوژی تردمیل ها و دیگر دستگاه های ورزشی دارای قابلیت های زیادی که شامل بسیاری از برنامه بود شدند.
مانیتور : مانیتور تردمیل ها بسته به قیمت تردمیل، بسیار متفاوت عمل می کند و در حالت ابتدایی و قدیمی شمارش کالری و  در حالت پیشرفته این مانیتورها، قابلیت ثبت ضربان قلب، میزان کالری مصرفی، تنظیم سرعت و شتاب دستگاه، تنظیم شیب و حتی قدم شمار را دارا می¬باشند.
برخی از تردمیل ها دارای ضربه گیر می باشند جهت اینکه در زمان پیاده روی با استفاده از دستگاه دو ثابت به زانوها فشار وارد نشود ضربه گیر را قرار می دهند. با قرار دادن ضربه گیر روی تردمیل دویدن روی آن به راحتی صورت می گیرد و ورزش و پیاده روی را برای ورزشکار راحت تر می کند. 
کنسول همان میز فرمان می باشد که برای کنترل تردمیل هنگام حرکت مورد استفاده قرار می گیرد. با فشار دادن دکمه های کنسول می توان سرعت و شیب تردمیل را کنترل کرد. همچنین روی دکمه های تردمیل قسمتی برای نگهداری قمقمه یا تبلت وجود دارد که همین کنترل کردن سرعت و شیب سهولت را برای ورزشکار فراهم میکند
 مانیتور نرخ ضربان قلب : روی تردمیل مانیتوری قرار می دهند که با راه رفتن و یا دویدن می توانید نرخ ضربان قلب را مشاهده کنید. هنگامی که سرعت تردمیل را بالا می برید سرعت ضربان قلب افزایش و شما مشاهده میکنید و با پایین آمدن سرعت تردمیل نیز تعداد و سرعت ضربان قلب هم کاهش پیدا میکند و مانیتور به طور دقیق کاهش و افزایش ضربان قلب را نشان می دهد. برای اینکه مانیتور، ضربان قلب را دقیق تر نشان دهد باید یک دستگاه دیگری را در زیر لباس و امتداد قلب قرار دهید. نام این دستگاه سینه بند نرخ ضربان قلب می باشد.
شیب : برای تنظیم شیب در هنگام ورزش با فشردن دکمه ای شیب را بالا پایین می برید که این بستگی به زمان و برنامه ی ورزشی شما دارد.. مقدار شیب تردمیل۱۵ تا ۲۵ درصد می باشد.
صفحه نمایشگر : صفحه نمایشگر روی تردمیل اطلاعاتی مانند مقدار کالری، سرعت، شیب، ضربان قلب، فاصله و زمان را نشان می دهد که این برنامه ها بستگی به قدیمی یا جدید بودن تردمیل دارد. و همینطور برخی از تردمیل ها دارای برنامه های از پیش تعیین شده می باشند.در بخشی از تردمیل شما می توانید وزن خود را به دستگاه بدهید و مقدار کالری سوزی خود را مشاهده کنید. در ادامه بهتر است که برنامه های پیش فرض تردمیل را بشناسید و توجه کنید که اولویت کدام برنامه برای شما مناسب و مهم تر می باشد تا در مبنای آن تردمیل مورد نظر خود را خریداری کنید. تردمیل های جدید پر از برنامه های گوناگون هستند. این برنامه ها به شما کمک می کنند تا یک الگوی کنترل شده را در تمرین خود پیش بگیرید. برنامه های متفاوتی برای برای تمرینات اینترول، بالا رفتن از شیب و … با تردمیل وجود دارد. در ادامه با چند برنامه پرکاربرد در تردمیل های گوناگون آشنا خواهید شد.
راهنمای تردمیل
Cardiovascular: این برنامه به نحوی طراحی شده است که با تغییر سرعت، ضربان قلب شما را در بازه ۵۰ تا ۸۵ درصد حداکثر ضربان قلب تان نگه دارد. حداکثر ضربان قلب از فرمول (۲۲۰ – سن ) برای آقایان و (۲۲۶ – سن) برای خانم ها بدست می آید.
Fat burning zone: این برنامه به طوری می باشد که با تغییر سرعت، ضربان قلب شما را در بازه ۸۰ تا ۸۵ درصد حداکثر ضربان قلب تان نگه دارد.
Alpine Pass: یک برنامه دشوارتر از برنامه های دیگر می باشد که با افزایش تدریجی شیب، و سپس برگرداندن آن، وضعیت راه رفتن یا دویدن به روی تپه و سپس بازگشت از آن را شبیه سازی می کند.
Random Hill: این برنامه میزان شیب و سرعت را بصورت تصادفی تغییر می دهد.
Interval training: در این برنامه، یک سرعت برای دویدن و یک سرعت برای راه رفتن تعریف می کنید؛ پس می توانید در هنگام دویدن با فشار دادن یک دکمه، سرعت تردمیل را تغییر دهید. اگر قصد انجام دادن تمرینات اینتروال را دارید، این برنامه برای شما مناسب است، زیرا تغییر سرعت در آن به راحتی انجام می شود.
5K run: یک برنامه دویدن طولانی که استفاده کننده از آن باید ۵ کیلومتر را روی تردمیل بدود و زمان را بر روی مسیر 5 کیلومتری نعیین میکند.
Fitness Test: برنامه ای که با نظارت بر ضربان قلب، سطح آمادگی جسمانی شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. بهتر است هم ۳ ماه یکبار از این برنامه استفاده کنید و سطح وضعیت جسمانی خود را بسنجید. 
امیدواریم این مقاله توانسته باشد در خرید تردیمل به شما کمک نماید . در صورت تمایل می توانید سئوالات خود را در همین صفحه از کارشناسان ما بپرسید تا در اسرع وقت ، کارشناسان طاها لند، به آن ها پاسخ دهند .
ارسال نظر / پرسش در مورد راهنمای خرید تردمیل
CAPTCHA
امیر در تاریخ يكشنبه 17 مرداد 1400 :
می خواستم بدونم فاصله بین استفاده از تردمیل خانگی معمولا چقدر هست ؟
معمولا بیست دقیقه فاصله بین هر استفاده می تواند به سلامت تردمیل شما کمک کند.
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها - شرکت و بازرگانی مدیران صنعت طاها ) با فعالیتی 17 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح