معرفی انواع صندلی ماساژور

در حال حاضر همه ضرورت استفاده از ماساژ را می دانند زیرا فواید این کار بر همگان آشکار شده است. همان طور که می دانید ماساژ فواید زیادی برای بدن و سلامتی و همچنین آرامش روحی دارد. با پیشرفت علم و فناوری دستگاه های ماساژ مختلفی ساخته شده است که نیاز بدن به ماساژ را برطرف می کند. به جرات می توان گفت که کامل ترین نوع این دستگاه ها صندلی ها یا مبل‌‌‌‌‌های ماساژور هستند.
صندلی ماساژور
این مدل از دستگاه ماساژ با رعایت اصول ایمنی می تواند تمامی اعضای بدن را ماساژ دهد. تنها ایرادی که در این نوع صندلی می توان یافت قیمت بالای خرید آن است. اما اگر نگاه کنید که چند بار می توانید از این نوع صندلی ماساژور استفاده کنید و هزینه آن یک بار برای همیشه خواهد بود، متوجه خواهید شد که هزینه ای که برای آن پرداخت شده کاملا موجه است.
اگر برای خرید صندلی ماساژور به یک فروشگاه فیزیکی یا فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید، انواع مختلفی از این دستگاه ها را خواهید دید. هر کدام از این صندلی ‌های ماساژور دارای ویژگی ‌های خاصی هستند و کاربرد آن ‌ها نیز متفاوت است، بنابراین بهتر است قبل از خرید صندلی ماساژور با انواع مختلف آن آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

صندلی ماساژور چیست؟

یک صندلی ماساژور علاوه بر اینکه صندلی برای نشستن و استراحت است، ماساژور بدن نیز هست. این نوع صندلی ها بسته به برند و مدل دارای توپ و بالشتک هوا در داخل خود هستند که توسط فرد نشسته بر روی صندلی با حرکات اتوماتیک ماساژ داده می شود. وقتی فردی در حالت نشسته قرار می گیرد، فشار بسیار کمی به او وارد می شود. بنابراین نشستن یکی از آن حالت هایی است که آرامش زیادی را به دنبال دارد. حال اگر ماساژ به همین صورت اصولی و خودکار به شما داده شود این آرامش چند برابر می شود.
تصویر صندلی ماساژور
انواع صندلی ماساژور این قابلیت را برای شما به ارمغان می آورد. این صندلی ها برای ارائه یک ماساژ اصولی و علمی به فردی که روی صندلی می نشیند طراحی شده است. به همین دلایل، نشستن روی این صندلی ها با ویژگی های فراوانی که دارند می توانند آرامش زیادی را برای شما به ارمغان بیاورند.
صندلی ماساژور بیشتر حرکات علمی ماساژ را شبیه سازی می کند که می تواند شامل حرکات نیدینگ ضربه ای، حرکات سر، ورز دادن، فشردن، مالش سطحی، مالش عمیق و حرکات ارتعاشی باشد. همچنین در این نوع صندلی علاوه بر فشاری که می خواهید، می توانید مدت زمان ماساژ را تنظیم کرده و از شرایط بهینه ماساژ بهره مند شوید.
اگر به دنبال خرید صندلی ماساژور هستید، باید به دنبال گزینه ای باشید که علاوه بر این ویژگی ها، قیمت مناسبی نیز داشته باشد. باید در نظر داشته باشید که معمولاً چنین اقلام لوکسی ارزان نیستند. به همین دلیل، قبل از خرید بهتر است لیست گزینه هایی که ممکن است برای شما مفید باشد را مطالعه کنید.
صندلی های ماساژور را می توان به طور کلی به پنج دسته طبقه بندی کرد.

صندلی ماساژور Zero Gravity

با خرید این نوع صندلی ماساژور می توانید تجربه یک خلبان یا فضانورد در جاذبه صفر را به دست آورید. هنگامی که شما شروع به کار می کنید، این نوع صندلی زاویه صفر درجه به خود می گیرد، یعنی دقیقاً افقی خواهید بود. این موقعیت باعث می شود که وزن بدن به طور دقیق در همه مکان ها توزیع شود. البته بهترین حالت ماساژ در زاویه صفر درجه است.
 صندلی ماساژور Zero Gravity
این صندلی ها برای تسکین درد مفاصل و استخوان بسیار مناسب هستند و برای افرادی که هر روز فشار زیادی را تحمل می کنند توصیه می شود.

صندلی ماساژور هوا

اگر به دنبال راحتی استثنایی هستید بهتر است این نوع صندلی را خریداری نکنید زیرا راحتی آن به دلیل کارکرد های مختلف محدود است. آنچه در مورد این دستگاه ماساژور حائز اهمیت است این است که بر خلاف سایر دستگاه ها از تجهیزات ماساژ الکترونیکی استفاده نمی کند. عملکرد آن بر اساس کیسه هوا است. دقیقاً به همین دلیل است که این نوع صندلی می تواند قسمت هایی از بدن را ماساژ دهد که سایر دستگاه های ماساژ نمی توانند.
اگر به دنبال دستگاهی هستید که پاها و عضلات شما را به بهترین شکل ممکن ماساژ دهد، این صندلی انتخاب مناسبی برای شماست.

صندلی ماساژور و گرم کننده

اگر با خودروهای لوکس رانندگی کرده باشید، حتما متوجه شده اید که صندلی های آن ها توانایی تولید گرما و حتی ماساژ را دارندبرای استفاده از این موقعیت لازم نیست یک خودروی گران قیمت بخرید. فقط یک نمونه از صندلی ماساژور گرم شونده را انتخاب کنید و آن را بخرید. گرما درمانی یکی از سنتی ترین و شناخته شده ترین روش ها برای تسکین تنش و درد عضلانی است که این نوع صندلی نیز چنین قابلیتی را دارد. قیمت بسیار پایین و جابجایی آسان از دیگر مزایای این نوع ماساژور است.

صندلی ماساژور Ottoman

در بین صندلی های ماساژور این مدل بیشترین فروش را دارد. دو دلیل بسیار مهم برای این امر وجود دارد، یکی قیمت بسیار پایین خرید و دیگری فضای کم اشغال شده است. از این نوع صندلی ماساژور در هر مکانی می توانید استفاده کنید زیرا فضای بسیار کمی را اشغال می کند و همچنین حمل آن بسیار آسان است. شکل این دستگاه دقیقا شبیه مبل است، بنابراین خانه و محل کار شما را زشت نمی کند. از دیگر مزایای این نوع صندلی ماساژور این است که افراد قد بلند نیز می توانند از آن استفاده کنند، زیرا در جلوی مبل دستگاه کوچکی برای قرار دادن پاها وجود دارد که افراد قد بلند نیز می توانند روی آن بنشینند.

 صندلی ماساژور Ottoman

صندلی ماساژور تمام بدن

اگر به اسم این نوع ماساژور نگاه کنید متوجه تفاوت آن با صندلی های دیگر خواهید شد. صندلی راحتی برای ماساژ کل بدن رایج ترین و کامل ترین نوع صندلی برای ماساژ است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی این صندلی بنشینید و دکمه استارت را فشار دهید. این نوع صندلی می تواند تمام اعضای بدن شما را ماساژ دهد. از جمله قسمت هایی از بدن که این نوع صندلی می تواند ماساژ دهد عبارتند از: بازوها، پاها، گردن و شانه ها، پشت و ....
هزینه خرید این نوع صندلی نسبت به سایر صندلی های ارائه شده بیشتر است به همین دلیل فروش این نوع صندلی کمتر است.
صندلی ماساژور فول بادی

صندلی های ماساژور عمدتا کدام قسمت های بدن را ماساژ می دهند؟

صندلی ماساژور قسمت های مختلف بدن را ماساژ می دهد به همین دلیل یک ماساژور کامل به حساب می آید.
 • گردن: بالشتک های بادی که در بالای صندلی قرار می گیرند، فشار، خستگی و درد را از بین می برند.
 • شانه: کیسه های هوا نیز شانه ها را ماساژ می دهند. زیرا شانه ها خستگی گردن و بازوها را رفع کرده و انرژی لازم را باز می گرداند.
 • پشت و کمر: اولین صندلی های ماساژوری که ساخته شد برای ماساژ پشت بود. زیرا در صورت ماساژ پشت علاوه بر تسکین کمر و افزایش گردش خون، آرامش نیز وارد بدن خواهد شد. حرکت غلتکی، کمر را نیز ماساژ می دهد.
 • دست ها: با بالشتک هوا و فشار دست ماساژ داده می شوند.
 • پاها: این قسمت ها با ترکیبی از بالشتک های هوا و غلتک در پشت ساق و کف پا ماساژ داده می شوند.

مزایای صندلی ماساژور

ماساژ جریان خون لنفاوی و عضلات وریدی را بهبود می بخشد و در نتیجه مواد مغذی بهتر در بافت ها و عضلات جذب و سموم از این قسمت ها خارج می شود.
• ماساژ درمانی تنش را کاهش می دهد و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد و با از بین بردن سفتی عضلات، آنها آرام می شوند.
• افزایش سطح اندورفین و با افزایش و ترشح این مواد حساس از بدن، اضطراب و درد کاهش می یابد.
موارد منع استفاده از صندلی ماساژور
موارد منع استفاده از صندلی ماساژور شامل موارد زیر است.
 • پوکی استخوان
 • بلافاصله پس از رادیوتراپی و شیمی درمانی
 • بیماری های پوستی
 • شکستگی یا کبودی
 • آسیب شدید بافتی یا نواحی خونریزی
 • آسیب عفونی یا التهابی
 • مشکلات گردش خون مانند واریس و التهاب سیاهرگ ها
 • تشکیل لخته خون با استفاده از ترشحات خونی
 • زخم های ناخوشایند

انتخاب صندلی ماساژور مناسب

راحتی: اولین قدم هنگام خرید صندلی این است که روی آن بنشینید و از راحتی آن مطمئن شوید. بنابراین مطمئن شوید که صندلی از بدنه و مواد با کیفیت ساخته شده است.
بهترین صندلی ماساژور
قدرت ماساژ: شدت ماساژ را بررسی کنید. زیرا یک ماساژور قوی دارای حرکات با شدت بالا و بدنی برجسته است. کسانی که به دنبال ماساژور کم‌ قدرت هستند، بهتر است ماساژور با بالشتک‌ های هوا، حرکت نرم ‌تر و غلتک‌ های کوچک ‌تر را بخرند.
تنظیمات: برنامه های از پیش تعیین شده را امتحان کنید. برخی از مدل ها دارای برنامه های از پیش تعیین شده مربوط به کمر هستند، در حالی که برخی دیگر دارای طیف گسترده ای از گزینه ها هستند. همچنین به یاد داشته باشید هنگام خرید آن را برای استفاده چند نفره انتخاب کنید.
امکانات: تمامی مدل های جدید دارای امکاناتی مانند: اسکن بدن، ماساژ هوشمند، اتصال بلوتوث، ماساژ در حالت بی وزنی، اسپیکر، USB، پخش موسیقی و ... می باشند.
شکل ظاهری: صندلی ماساژور در مدل های مختلفی عرضه می شود که برخی از آنها از چرم مصنوعی یا پلاستیک یا چوب و چرم صیقلی ساخته شده است.
• قیمت: قیمت این صندلی بسته به عوامل مختلفی از جمله جنس بدنه، کیفیت، مدل، امکانات، سایز، قدرت، سایز و ... متغیر است.
نکات مهم قبل از خرید
بودجه خرید
مهمترین بحث برای خرید هر نوع کالایی قیمت آن است که بسیار مهم است. قیمت خرید صندلی ماساژور بسیار متغیر است و تفاوت قیمت به دلیل نوع صندلی، برند، ویژگی ها و کیفیت صندلی ماساژور می باشد.
با پزشک مشورت کنید
شاید بدن شما اجازه استفاده از صندلی ماساژور را نداشته باشد یا پس از استفاده از آن آسیب جدی دیده باشد، پس بهتر است قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید.
ابعاد، طرح و رنگ
طرح و رنگ یک ست لوازم خانگی برای همه ما اهمیت زیادی دارد و صندلی ماساژور نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین اندازه صندلی نکته بسیار مهمی است زیرا در خانه های نوساز بحث فضای اشغال شده یکی از نکات اصلی خرید دستگاه است.
برند صندلی ماساژور
برخی افراد نسبت به کشور سازنده دستگاهی که می خرند حساس هستند، اکثر صندلی های ماساژور موجود در بازار ایران ساخت تایوان، چین، اسپانیا و سوئیس است. این پارامتر در قیمت صندلی ماساژور تاثیر زیادی خواهد داشت که همیشه باعث افزایش کیفیت نمی شود. مهم ترین نکته این است که برای صندلی ماساژی که خریداری می کنید گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشید.
دوام و تعمیر صندلی
یک صندلی ماساژور شامل بسیاری از قطعات متحرک، سیم و کامپیوتر است که ممکن است از کار بیفتد. بنابراین، قبل از خرید، باید بدانید که این نقص چقدر برای شما هزینه دارد؟ بنابراین، اگر می خواهید به طور مداوم از صندلی ماساژور استفاده کنید، باید به دنبال مدل های بادوام تر و البته گران تر باشید. در غیر این صورت می توانید مدل های دیگر را خریداری کنید.
پخش موزیک
یکی از مواردی که می تواند در حین ماساژ باعث آرامش شما شود، پخش موزیک است. برخی از انواع صندلی ماساژور به سه صورت کارت حافظه، فلش مموری یا بلوتوث قابلیت پخش موسیقی را دارند. اگرچه این ویژگی یک ویژگی نسبتاً لوکس به حساب می ‌آید و با هدفون ‌های بی ‌سیم به راحتی می ‌توانید آن را ارزان ‌تر داشته باشید، اما برخی افراد حتی اگر قیمت دستگاه افزایش یابد، باز هم خواهان این قابلیت هستند.
اگر شما هم قصد خرید صندلی ماساژور برای منزل یا محل کار خود را دارید می توانید یکی از این مدل ها را انتخاب کرده و سفارش دهید. پیشنهاد می کنیم قبل از خرید با مشاوران ما صحبت کرده و بهترین مدل را برای خود انتخاب کنید.
ارسال نظر / پرسش در مورد انواع صندلی ماساژور
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها - شرکت و بازرگانی مدیران صنعت طاها ) با فعالیتی چندین ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح