چت در واتساپ

از صفر تا صد تردمیل

امروزه بیشتر افراد با دستگاه هایی که جهت لاغری و چربی سوزی و تناسب اندام در مکان های ورزشی و یا منازل خود استفاده می شود آشنایی دارند. هر دستگاهی بنا به نوع چربی سوزی و میزان چربی هر فرد مورد استفاده قرار می گیرد. شما با رفتن به باشگاه های ورزشی خواهید دید که افرادی که با این دستگاه ها فعالیت ورزشی خود را انجام می دهند طبق یک برنامه ی خاصی پیش می روند و این مورد به این معنا می باشد که هنگام استفاده از هر دستگاه ورزشی ای باید بدانیم که این دستگاه دقیقا چه کاربردی دارد و جهت چربی سوزی کدام ناحیه از بدن مورد استفاده قرار می گیرد . یکی از پر کاربرد ترین این دستگاه ها دستگاه تردمیل می باشد . دستگاه تردمیل نوعی پیاده روی ثابت محسوب می شود. 
معرفی کامل تردمیل
در دستگاه تردمیل، موتور تردمیل باعث چرخش تسمه و حرکت صفحه تردمیل می شود. و شما میتوانید سرعت آن را طبق برنامه خود  تنظیم کنید و با اعمال شیب (بسته به نوع تردمیل ، به صورت دستی یا برقی) حالت های پیاده روی مختلفی را تنظیم کنید.
قبل از آشنایی بیشتر با دستگاه ورزشی تردمیل میخواهیم شما را با انواع تردمیل های موجود در بازار آشنا کنیم که هر کدام از این تردیمل ها دارای ویژگی ها و قابلیت های متفاوتی هستند . 
تردمیل دستی : تردمیل های دستی کاملا فاقد موتور هستند و توسط کاربر کار می کند.
تردمیل موتوری : این نوع از تردمیل ها همانطور که از نامشان پیداست دارای موتور می باشند و به وسیله فشار دادن دکمه ای توسط نیروی برق به حرکت در می آید.
تردمیل خانگی : به دلیل حجم کوچکتر و عدم نیاز به فضای بزرگ بیشتر در منازل مورد استفاده قرار می گیرد . 
تردمیل خانگی
تردمیل باشگاهی : ابعاد این نوع تردمیل ها بزرگ تر می باشد و قدرت موتور بالاتری دارند و بیشترین کاربرد این نوع از تردمیل در باشگاه ها و مکان های ورزشی می باشد. 
تردمیل باشگاهی
تردمیل آبی : این نوع تردمیل ها بیشتر در استخرها مورد استفاده قرار می گیرند. تردمیل های آبی بدون موتور هستند و از نوع دستی می باشند.
در ادامه میخواهیم در مورد این مورد که دستگاه تردمیل چربی سوزی در کدام نواحی از بدن را انجام میدهد توضیحاتی را ارائه بدهیم . 
تردمیل کدام قسمت بدن را لاغر می کند ؟
تردمیل همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم یک نوع پیاده روی ثابت می باشد که میزان چربی و کالری سوزی بالاتری نسبت به سایر دستگاه ها دارد و هنگام شروع ورزش و استفاده از هر کدام از دستگاه های ورزشی ابتدا بعد از انجام تمرینات کششی از تردمیل استفاده می شود. چربی سوزی دستگاه تردمیل بیشتر در نواحی شکم- پهلو و پاها می باشد اما می توان با انجام یک سری از تمرینات بر روی دستگاه حتی چربی سوزی نواحی هایی همانند سینه – بازو و ... را انجام داد. به طور مثال می توان در هنگام استفاده از تردمیل در هر سرعتی دست های خود را ورزش دهید و تمرینات مخصوص قسمت بالا تنه را بر روی تردمیل انجام دهید . در این زمان علاوه بر چربی سوزی نواحی پا و ران و باسن و فرم دهی به این نواحی شما چربی سوزی در بالا تنه را نیز انجام می دهید . 
خب تا اینجا در مورد چربی سوزی با تردمیل صحبت کردیم اما استفاده از تردیمل نیاز به یک برنامه و زمان مشخص دارد. نوع تمرین با تردمیل‌، تعیین کننده مدت زمان استفاده از تردمیل که یک نوع دستگاه جهت انجام ورزش هوازی است می باشد .  اگر تمرین با شدت بالا را انجام می‌دهید، باید به مدت ۲۰ دقیقه به علاوه گرم کردن و سرد کردن و در مجموع ۴۰ دقیقه با تردمیل ورزش کنید. همچنین، ۱۰ دقیقه برای گرم کردن و ۱۰ دقیقه برای سرد کردن بدن بعد از تمرین کاملا ضروری می باشد. اما اگر به دنبال تمرین‌ها با شدت متوسط و نرمال برای لاغری هستید، ۳۰ الی ۶ دقیقه کافی می باشد و به طور کلی می توان بیان کرد، جهت حفظ سلامتی باید ۳۰ دقیقه بر روی تردمیل شروع به دویدن کنید.
بر روی دستگاه های تردمیل چه تردمیل های خانگی و چه تردمیل هایی که در باشگاه هاب ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد قابلیتی به نام تنظیم شیب دستگاه وجود دارد .
ورزش با تردمیل
شیب تردمیل چیست و چه کاربردی دارد ؟
شیب مانند دیگر ویژگی های تردمیل در هر مدل متفاوت است. تردمیل ها دارای شیب برقی یا دستی هستند که با کمک آنها می توانید سطح تمریناتتان را تغییر دهید. مانیتور تردمیل ها معمولا قادرند اطلاعات زیادی را در مورد نحوه تمریناتتان مانند: سرعت، زمان، مسافت طی شده، کالری مصرف شده، درجه شیب استفاده شده و... را در اختیار شما قرار دهند. زمانی که بر روی تردمیل ورزش انجام می دهید با افزایش مقدار کمی از شیب می توانید به راحتی مقاومت هوا در حین راه رفتن مانند زمانی که خارج از خانه پیاده روی می کنید را برای خود بازسازی کنید. استفاده از شیب تردمیل در حین تمرینات به شما کمک می کند تا میزان کالری سوزی بدن را افزایش داده و ساخت سلول های عضلانی را راحت تر کنید.
شیب تردمیل چقدر باید باشد ؟ 
۵ تا ۱۵ درصد شیب یک شیب استاندارد برای دستگاه تردمیل می باشد . همان طور که می دانید پیاده روی در مکان هایی که سربالایی است سخت تر انجام می شود به طور مثال در مکان هایی همانند کوه که سراشیبی دارد و به صورت هموار نمی باشد پیاده روی سخت تر از یک سطح صاف می باشد . زمانی که از تردمیل در خانه استفاده می کنید با استفاده از شیب تردمیل می توانید به صورت دستی تا 5 درجه و به صورت برقی 15 تا 20 درجه تمرینات کوه نوری یا پیاده روی در سربالایی را برای خود شبیه سازی کنید.
افرادی که جهت کاهش وزن و چربی سوزی از تردمیل استفاده می کنند بهتر است که از تردمیلی استفاده کنند که مجهز به شیب و تنظیم درجه ی شیب باشد که این تنظیم شیب در تردمیل های مختلف متفاوت می باشد. شیب در بعضی از تردمیل ها دارای برنامه تمرین های از پیش تعیین شده نیز است که با انتخاب آنها شیب به صورت خودکار تغییر خواهد کرد. اگر شما تردمیلی دارید که به صورت دستی شیب آن تغییر می کند باید توجه داشته باشید که به صورت آرام آرام شیب را تغییر دهید، و از تغییر یک مرتبه ای شیب از درجه ی پایین به درجه ی بالا جدا خودداری کنید . زیرا باعث آسیب و فشار زیاد به مفصل های زانو و کمر خواهد شد.
باید این نکته را در نظر داشته باشید که در هنگام استفاده از تردمیل ضربان قلب خود را بین 70 تا 85 درصد نگه دارند تا کالری سوزی خوبی در بدنتان به راه بیندازید و در عین حال دچار مشکل و آسیب  نشوید.
مشکل دیسک کمر و تردمیل
بسیاری از افراد از دیسک کمر رنج می برند اما علاقه به ورزش علی الخصوص با استفاده از تردمیل را دارند. همانطور که  می دانید ستون فقرات شامل استخوان و مهره می شود که در یک ردیف و در کنار هم قرار گرفته اند . در بین مهره های ستون فقرات دیسک های صاف و گردی وجود دارند که نقش ضربه گیر را برای بدن ما بازی می کنند و اجازه نمی دهند هر ضربه ناگهانی و انجام دادن حرکات غیر اصولی به بدن ما آسیب وارد کنند و ما دچار مشکل شویم اما متاسفانه زمانی که این ضربه گیرها زیاد از حد کار کنند و به صورت غیراصولی متحمل وزن زیاد یا فشار زیادی شوند دچار مشکل خواهند شد و ما را درگیر خود می کنند. زمانی که دیسک در هر نقطه ای از ستون فقرات مشکلی داشته باشد گردن، کمر و پاها نیز دچار مشکل و دردهای زیادی خواهند شد . با راه رفتن  و پیاده روی کنترل شده و طبق برنامه بر روی دستگاه تردمیل می توانید درد دیسک کمر   را کاهش داده و حتی به صورت تدریجی  این بیماری بهبود پیدا کند. برای افرادی که دیسک کمر دارند باید ایتدا راه رفتن بر روی تردمیل را آرام آرام ادامه دهند تا آمادگی جسمانی کامل و مناسب را بدست بیاورند. به طور مثال در روز اول 5 تا 10 دقیقه راه بروید و بعد از آن هر روز مقداری به این مدت زمان اضافه کنید تا در نهایت بتوانید 30 تا 40 دقیقه در روز راه بروید تا مشکلی برای شما نیز ایجاد نشود. برای شروع تمرینات خود حتما باید  بدن را حتما گرم کرده و کشش و نرمش را فراموش نکنید. به یاد داشته باشید ناخواسته به ستون فقرات فشار وارد نکنید تا شرایط بیماری شما بدتر نشود. گمان نکنید با نشستن و کم تحرکی بیماری شما بهتر خواهد شد و جالب است بدانید با نشستن به مدت طولانی فشار زیادی به مهره‌های کمر شما وارد می شود.  
دیسک کمر و تردمیل
چند کالری در یک ساعت تردمیل می سوزانیم ؟
اگر خواهان این هستید که تقریبا هفته ای نیم کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید باید به طور معمول ۳۵۰۰ کالری بسوزانید. به این معنا که باید یا ۵۰۰ کالری در روز کمتر مصرف کنید و یا با تردمیل و ورزش آن ۵۰۰ کالری را بسوزانید. به ازای ۱ ساعت کار با تردمیل شما می توانید ۳۵۰ کالری را به راحتی بسوزانید و اگر سرعت و یا شیب دستگاه افزایش پیدا کند مسلما این مقدار کالری و چربی سوزی بیشتر خواهد شد. 
چربی سوزی با تردمیل
جهت کاهش وزن ۴٫۵ کیلوگرم در یک ماه شما می بایست در هفته ۶ روز و روزی ۱ ساعت بر روی تردمیل تمرین کنید. ‏به طور مثال و جهت آگاهی و درک بیشتر این مطلب اگر فرد ۸۳٫۵ کیلویی ۶۰ دقیقه با سرعت ۱۲ کیلومتر برساعت بر روی ‏تردمیل بدود حدود ۱۱۱۰ کالری می سوزاند. همین فرد ۸۰۰ کالری را در ۶۰ دقیقه با سرعت ۸ متربرساعت می ‏سوزاند. پس اگر این فرد شش روز هفته را با تردمیل ورزش کند، هفته ای ۰٫۵ الی ۹۰۰ گرم وزن کم می کند و ‏می تواند در ماه تا ۴٫۵ کیلوگرم را نیز آب کند. ‏ اگر نمی توانید ۱ ساعت کامل در روز بر روی تردمیل بدوید و تمرین کنید می توانید  آن را به ۲ نیم ساعت در روز تقسیم کنید و مثلا ۳۰ ‏دقیقه صبح و ۳۰ دقیقه عصر با تردمیل کار کنید که هم خستگی کمتری داشته باشید و هم از ورزش خود بیشتر لذت ببرید. و هیچ گاه ورزش کردن را برای خود به یک کار عذاب آور تبدیل نکنید و با یک سری تغییرات کوچک در برنامه ی خود می توانید هم وزن خود را کاهش دهید و هم لذت فراوانی از ورزش خود در طی روز داشته باشید .
همانطور که در قبل هم اشاره کردیم تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی می باشد و ما باید بدانیم که در چه زمانی باید از این دستگاه جهت انجام ورزش هوازی استفاده کنیم و این زمان استفاده یکی از نکات بسیار مهم در استفاده از این دستگاه می باشد.
تردمیل خانگی
استفاده از دستگاه های هوازی دو حالت دارد که این دو حالت را در ادامه توضیح خواهیم داد. 
مهم‌ترین موردی که بهترین زمان تردمیل زدن را مشخص می‌کند این نکته می باشد که هدف شما از تمرین با دستگاه تردمیل چه می باشد. این  هدف شما می باشد که تعیین می‌کند اول هوازی یا بدنسازی را باید انجام دهید.
اگر می‌خواهید کاهش وزن داشته باشید.اگر به دنبال افزایش قدرت هستید.اگر می‌خواهید افزایش وزن یا افزایش حجم عضلات داشته باشید. باید اول تمرینات بدنسازی را انجام داده و سپس به سراغ تمرین با تردمیل بروید. 
اما اگر هدف شما این است که می‌خواهید استقامت قلبی و  تنفسی خود را افزایش دهید. یا در مجموع هدف از ورزش شما تمرین کاردیو یا هوازی است توصیه ما این می باشد که  ابتدا هوازی و  سپس تمرینات بدنسازی را انجام دهید. 
ارسال نظر / پرسش در مورد از صفر تا صد تردمیل
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح