چت در واتساپ

تغییر متابولیسم بدن جهت کاهش وزن

متابولیسم ترکیبی از فرآیندهای بیوشیمیایی است که بدن شما از آن برای تبدیل غذا به انرژی استفاده می کند. این فرایندهای متابولیکی شامل تنفس ، خوردن و هضم غذا ، رساندن مواد مغذی به سلولهای شما از طریق خون ، استفاده از انرژی توسط ماهیچه ها ، اعصاب و سلول ها و سرانجام دفع مواد زائد از بدن است.
وقتی مردم در مورد متابولیسم صحبت می کنند ، معمولاً در موردفرآیندهای فیزیکی و شیمیایی صحبت نمی کنند. ما اغلب از کلمه “متابولیسم” برای توصیف سرعت تبدیل بدن به مواد غذایی به انرژی (کالری) استفاده می کنیم و سپس از انرژی برای انجام کارهای ضروری و غیر ضروری روزانه استفاده می کنیم. به سرعت سوزاندن کالری یا انرژی میزان متابولیسم گفته می شود.
میزان متابولیسم شما ممکن است بسته به سطح فعالیت شما روز به روز تغییر کند ، اما میزان متابولیسم پایه شما تقریبا ثابت است. میزان متابولیسم پایه شما تعداد کالری مورد نیاز برای تأمین عملکردهای ضروری بدن مانند تنفس و گردش خون است. میزان متابولیسم پایه مهمترین جزء کل میزان متابولیسم شما است.

نرخ متابولیک چیست؟

برای تعیین میزان متابولیسم ، ابتدا باید میزان متابولیسم پایه (BMR) خود را محاسبه کنید. چندین روش مختلف برای تعیین BMR وجود دارد. دقیق ترین روش اندازه گیری BMR آزمایش آن در آزمایشگاه است. برخی از کلوپ های سلامتی نیز آزمایش متابولیسم را با پرداخت هزینه انجام می دهند. همچنین می توانید BMR خود را با استفاده از ماشین حساب آنلاین محاسبه کنید.

همچنین می توانید BMR خود را با استفاده از معادله هریس-بندیکت محاسبه کنید: 1

(Men:  BMR = 88.362 + (13.397 x weight in کیلوگرم) + (4.799 x height in cm) – (5.677 x age in years

(Women: BMR = 447.593 + (9.247 x weight in کیلوگرم) + (3.098 x height in cm) – (4.330 x age in years

پاسخ تعداد کالری مورد نیاز بدن برای عملکرد اساسی خواهد بود. هنگامی که BMR خود را دریافت کردید ، می توانید از میزان متابولیسم کل خود مطلع شوید. متابولیسم کل یا میزان متابولیسم شما ترکیبی از BMR و کالری مورد استفاده برای فرآیندهایی مانند غذا خوردن ، ورزش و سایر حرکات روزانه است.
استفاده از ردیاب تناسب اندام ساده ترین راه برای جمع کردن تعداد سایر مراحل است. به عنوان مثال ، ممکن است 700 کالری از ورزش روزانه و حرکت غیر ورزشی بسوزانید. اگر میزان متابولیسم پایه شما 1200 کالری باشد ، کل مصرف انرژی (میزان متابولیسم) شما در حدود 1900 کالری خواهد بود.

ارسال نظر / پرسش در مورد تغییر متابولیسم بدن جهت کاهش وزن
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح