چت در واتساپ

برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه

امروزه بیشتر افراد چه خانم ها و چه آقایان به دنبال روش هایی جهت تناسب اندام و لاغری می باشند . یکی از دستگاه های ورزشی که بیشترین کاربرد را در رفع چربی های اضافی و رسیدن به تناسب اندام دارد دستگاه تردمیل می باشد . از این دستگاه ورزشی می توان در اماکن ورزشی و هم در منزل و حتی در محیط کار خود استفاده کرد و ساعاتی را در جهت رسیدن به تناسب اندام و چربی سوزی در پیش گرفت. اما باید قبل از استفاده و تمرین با دستگاه تردمیل یک سری نکات مهم را بدانیم و اگر هدفمان از این دستگاه چربی سوزی و رسیدن به تناسب اندام می باشد باید از یک برنامه ی خاص پیروی کرد.
برنامه لاغری با تردمیل
در ابتدا باید این موضوع را بدانیم که جهت شروع ورزش و تمرین یا هر وسیله ی ورزشی باید بدن را گرم کرده و بدانیم که بدن ما به یک سطحی از آمادگی جهت شروع تمرین با دستگاه رسیده است . اگر بدون گرم کردن و آمادگی بدن به سراغ تمرین با دستگاه برویم ماهیچه ها و عضلات و رباط های بدن دچار آسیب جدی خواهند شد .  
مفصل ها ماهیچه ها و رباط های گرم نشده به شدت دچار آسیب و گرفتگی شدید می شود و ممکن است این آسیب رسانی باعث شود که ماه ها نتوانیم ورزش خود را ادامه دهیم . 
 بهترین راه و روش جهت کاهش وزن حدودی بین  ۳ تا ۵ کیلو وزن در یک ماه، استفاده از برنامه ی ورزشی تردمیل و انجام تمرینات اینتروال و پشت سر هم  با شدت و سرعت  تقریبا بالا می باشد که در کمترین زمان بیشترین بازدهی را برای شما خواهد داشت.  
کاهش وزن با تردمیل
برای لاغری با استفاده از دستگاه تردمیل و کاهش وزن با این دستگاه بسیار کاربردی زمان و ساعت خاصی وجود ندارد و در طی روز هر زمانی که مد نظرتان می باشد و وقتتان خالی است می توانید ورزش را شروع کنید، اما بهترین زمان برای دویدن و تمرین کردن روی تردمیل،زمانی است که بتوانید به طور معمول حداقل 30 دقیقه از تایمتان را به ورزش و تمرین اختصاص دهید. با توجه به وزن هر فرد، و شیب و سرعت دستگاه کالری‌سوزی و چربی سوزی هر فرد کاملا متفاوت می باشد؛ برای مثال اگر فردی با وزن ۸۵ کیلوگرم، در ۱ ساعت با سرعت ۳ و نیم روی تردمیل ورزش کند، ۳۵۰ کیلو کالری می‌سوزاند و فردی دیگر با وزن بالاتر و سرعت تردمیل بالاتر مسلما سرعت کالری سوزی بالاتر خواهد رفت .
 یشترین میزان چربی سوزی با استفاده از دستگاه تردمیل باعث لاغری پایین تنه و همچنین عضلات میانی (شکم و پهلوها)می باشد و اکثر افراد هم از چربی های در این نواحی رنج می برند.
نکته ی بعدی این موضوع می باشد که قبل از آنکه به سراغ برنامه کاهش وزن با تردمیل بروید لازم است بدانید که شدت ضربان قلب نقش بسیار مهمی در چربی سوزی ایفا می کند . ضربان قلب هدف 60-90 درصد ، معمولا ضربان قلب معمولی می باشد و نقطه چربی سوزی برابر 75-90 درصد ضربان قلب هدف می باشد . هنگام ورزش باید این نکته را در نظر بگیرید که ضربان قلب شما در نقطه چربی سوزی قرار دارد .
بر اساس فرمول زیر می توانید حداکثر ضربان قلب را به دست آورید:
برای آقایان سن را از عدد 220 و برای بانوان سن را از عدد 226 تفریق کنید. با استفاده از این فرمول به راحتی می توانید ضربان قلب استاندارد خود را بدست بیاورید.
در ابتدای چربی سوزی با تردمیل باید با گام های کوتاه و سرعت آهسته شروع کنید و هرگز به این فکر نباشید که در ابتدای کار سرعت دستگاه را بالا برده و گام های بلند بردارید . پس با آهستگی پیش بروید . 
شیب تردمیل لاغری
مورد بعدی جهت چربی سوزی با دستگاه تردمیل این می باشد که بهتر است هنگام تمرین آهسته و قدم به قدم با تردمیل در ابتدای برنامه از یک برنامه ی ترکیبی ورزشی استفاده کنید و در حین استفاده از دستگاه تردمیل و تمرین آهسته در بین تمرین به تمرینات کششی و تمریناتی که مخصوص چربی سوزی می باشد بپردازید تا سرعت چربی سوزی و کالری سوزی بدنتان بالا تر برود. انجام اینتروال ها یا دوهای نسبتا با سرعت بالا و در زمان کوتاه هم یکی از بهترین تمرینات جهت چربی سوزی بیشتر می باشد .
به طور مثال شما در ابتدای تمرین با دستگاه با سرعت پایین شروع کرده و بعد از دقایقی تدریجی سرعت را در فواصل مشخص بالا برده و گام های خود را سریع تر برداشته و سپس مجددا سرعت را پایین آورده و این تمرین را تکرار کنید. 
افرادی که به مدت ۲ دقیقه با سرعت زیاد می دوند و در ادامه سرعتشان را بمدت  مثلا 3  دقیقه کم کردند در روز بعد از تمرین شان، نسبت به افرادی  که یک سرعت آهسته ویکنواخت داشتند، کالری بیشتری می سوزانند . 
مورد بعدی در هنگام تمرین با استفاده از دستگاه تردمیل توجه به شیب دستگاه می باشد . 
همه ما می دانیم که تمرین با شیب بر روی تردمیل باعث چربی سوزی بیشتر خواهد شد؛ اما باید این تمرین را طوری اجرا نمود که فشار بیش از حد به بدن نیاورد و مانع از خستگی شود. بنابراین بهتر است حین پیاده روی بر روی تردمیل طوری شیب دستگاه را تنظیم نمود که هنگام پیاده روی در بیرون از منزل به مسیری سربالایی می رسید و ناخودآگاه سرعت تان کاهش می یابد. 
بهترین روش این می باشد  که در مسیر شیب دار با همان شدتی که بر روی زمین صاف قدم بر می دارید به راه رفتن ادامه دهید، با این کار ممکن است که در ابتدای تمرین کمی از سرعت شما کاهش پیدا کند اما همین کاهش و استفاده از شیب تاثیر بسیار زیادی در چربی سوزی و همچنین در تقویت عضلات راسن و باسن خواهد داشت. شما می توانید برای اجرای تمرینات با استفاده از شیب نیز از برنامه ترکیبی استفاده کرده و برای مثال 1 دقیقه با شیب متوسط و کم کردن سرعت پیاده روی کرده و  یا به مدت 1 دقیقه بدون شیب به پیاده روی خود بر روی تردمیل راه روید. این تغییرات تاثیر بسزایی بر روی تمرینات و تاثیر آن بر روی بدن شما خواهد داشت . 
مورد و نکته ی بعدی جهت تمریمن با دستگاه و لاغری این می باشد که روزها با یک زمان مشخص تمرین نکنید . این نکته به این معنا می باشد که بعضی از روزها با تایم و زمان بیشتر و بعضی از روزها تایمتان را کمتر کنید. برای مثال اگر شما روزی یک ساعت تمرین میکنید در روز بعد این زمان را به 45  دقیقه برسانید و در روز بعد 30 دقیقه و همین تغییرات را درطول دوره به یاد داشته باشید . و نکته ای که باید همیشه در خاطرتان باشد این می باشد که هنگامی که می خواهیدد ورزش خود را به پایان برسانید همانند ابتدای ورزش سرعت و شیب را به مرور کم کرده و بدن خود را به صورت آهسته سرد کنید و به طور یک دفعه ای ورزش خود را به پایان نرسانید که سرد نکردن بدن همانند گرم نکردن در ابتدای ورزش می تواند آسیب های جدی ای به عضلات و رباط های بدن شما وارد کند . 
شما عزیزان با رعایت نکاتی که در بالا ذکر شد می توانید ورزش و تمرین خود را شروع کرده و برنامه خود را تا رسیدن به هدف نهایی پیش ببرید . 
ارسال نظر / پرسش در مورد برنامه لاغری با تردمیل در یک ماه
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح