چت در واتساپ

6 اشتباهی که مردم هنگام یخ گذاشتن روی زخم مرتکب می شوند

استفاده از کیسه یخ روی آسیب دیدگی ورزشی یک عمل معمول است ، اما بسیاری از افراد هنگام استفاده از یخ روی آسیب ورزشی اشتباه می کنند.
در اینجا چند مورد از مزایا و معایب استفاده از یخ در انواع آسیب ها و بزرگترین اشتباهاتی که مردم هنگام تلاش برای یخ گذاشتن روی زخم مرتکب می شوند ، آورده شده است.

فواید یخ گذاشتن

رایج ترین دلیل استفاده از یخ در آسیب دیدگی ورزشی کاهش درد و تورم در بافت های نرم آسیب دیده است. برای دهه ها ، درمان سنتی کمک های اولیه برای آسیب دیدگی از یخ استفاده میشد.
در حالی که ثابت شده است یخ بلافاصله پس از آسیب حاد از جمله رگ به رگ شدن تا حد زیادی تورم و درد را کاهش می دهد ، در برخی موارد ، کاهش التهاب ممکن است مانع بهبودی شود ، بنابراین استفاده از یخ به روش صحیح بسیار مهم است.

اشتباهات رایج هنگام یخ گذاشتن

در اینجا اشتباهات رایجی وجود دارد که مردم هنگام جراحت در معرض آسیب دیدگی مرتکب می شوند.

زمان طولانی یخ گذاشتن

گذاشتن یخ روی یک آسیب برای مدت طولانی می تواند صدمه ای بیش از فایده داشته باشد. از آنجا که یخ رگ های خونی را منقبض می کند ، می تواند جریان خون در ناحیه آسیب دیده را کاهش داده و روند بهبودی را کند کند.
زمان ایده آل برای یخ زدگی آسیب بلافاصله بعد از ضربه است و پس از آن فقط حدود 10 دقیقه در یک نوبت (حداقل 10 دقیقه دیگر منتظر ماندن بین برنامه ها) است. مهم است که قبل از بازگشت یخ به آسیب ، دوباره بافت ها “گرم شوند”
بعد از 24 ساعت اول یخ لازم نیست مگر اینکه پزشک شما آن را برای کاهش تورم فعال یا تسکین درد توصیه کند.

استفاده از یخ روی پوست برهنه

گذاشتن بخ به اشتباه انجام شده ، ممکن است باعث سرمازدگی و آسیب رساندن به بافت های ظریف پوست شود. در حالی که قرار گرفتن در معرض سرما می تواند درد و تورم را تسکین دهد ، بسته های یخ نیز می توانند جریان خون را در صورت طولانی ماندن بر روی پوست متوقف کنند. به همین دلیل ، همیشه از یک مانع مانند یک حوله پارچه ای بین پوست و یک کیسه منجمد سبزیجات یا یک بسته سردا ستفاده کنید .
 اگر آسیب در ناحیه ای است که چربی یا عضله کمی در زیر پوست دارد ، مانند انگشتان ، حداکثر پس از 5 تا 10 دقیقه کمپرس را برداشته ، 10 دقیقه صبر کنید و دوباره اعمال کنید.

استراحت نکردن

یخ زدگی به تنهایی یک درمان نیست و بنابراین ، حتی اگر از توصیه های مربوط به یخ زدگی ایمن برای آسیب دیدن پیروی کنید ، باید بلافاصله پس از بروز آسیب به مفصل آسیب دیده استراحت دهید. تحمل وزن روی مفصل آسیب دیده در 24 تا 48 ساعت اول توصیه می شود
ادامه ورزش های ورزشی با آسیب دیدگی ممکن است روند بهبودی را طولانی کند ، بنابراین در مورد زمان بازگشت به ورزش پس از آسیب دیدگی با پزشک خود مشورت کنید.

استراحت بیش از حد

در حالی که R.I.C.E. درمان استاندارد صدمات حاد برای سالها بود ، تحقیقات نشان می دهد استراحت بیش از حد و حرکت کافی نمی تواند مانع بهبودی شود. یک مدت طولانی بی حرکتی می تواند منجر به کاهش قدرت عضلات و سفتی مفصل شود
نکته اصلی این است که حرکت را به آرامی افزایش دهید. در حالی که ممکن است لازم باشد برخی از ناراحتی ها را از بین ببرید ، اما اگر دردی را احساس کردید متوقف شوید. بستن ناحیه آسیب دیده پس از این تمرینات می تواند به کاهش درد کمک کند.

بالا نبردن پا

کاهش تورم قسمت مهمی از روند بهبودی است و این امر برای افزایش گردش خون نیاز به بالا بردن آسیب بالای قلب دارد.
در هنگام یخ زدگی ارتفاع منطقه مهم است. در غیر این صورت ، شما به سادگی با بی حس کردن منطقه با یخ درد را کاهش می دهید ، اما تورم بدون افزایش سطح از بین نمی رود.

عدم استفاده از باند

همراه با ارتفاع ، استفاده از یک باند همراه با فشار روی آسیب به کاهش تورم و درد در مفصل آسیب دیده کمک می کند.
اگر باند پیچی کافی نباشد ، کاهش تورم دوام نخواهد آورد و سطح درد ممکن است به همان اندازه کاهش پیدا نکند اگر بانداژ به درستی اعمال شده باشد.

ارسال نظر / پرسش در مورد 6 اشتباهی که مردم هنگام یخ گذاشتن روی زخم مرتکب می شوند
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح