چت در واتساپ

فقط 3 دقیقه ورزش می تواند تمرکز شما را افزایش دهد

یک بررسی سیستماتیک که در ژورنال Translational Sports Medicine منتشر شده است نشان می دهد که تنها دو دقیقه ورزش می تواند به طور موقت حافظه را تقویت کند. دوره طولانی تر ورزش (حدود 60 دقیقه) می تواند عملکرد شناختی را تا دو ساعت بعد بهبود بخشد.
این بررسی 13 مطالعه و داده های ارزش 10 ساله را نشان داد که تأثیر حرکت را روی بزرگسالان جوان 18 تا 35 سال نشان می دهد. این بررسی هنگام دویدن ، دوچرخه سواری و پیاده روی بود و تا یک ساعت انجام شد. نتایج نشان داد که ورزش با شدت متوسط و زیاد باعث بهبود حافظه ، حل مسئله و تمرکز می شود.
این تغییرات می تواند تا دو ساعت طول بکشد و محققان خاطرنشان کردند که می تواند در حل یک کار ذهنی کمک کند.
در نتیجه “ورزش شما را باهوش می کند.”

ورزش عملکرد مغز شما را تغییر می دهد

تحقیقات نشان میدهد ورزش باعث کاهش ضخامت ماده خاکستری در قشر فوقانی پیشانی کودکان میشود.و این عامل باعث بهبود توانایی ریاضی همراه است.
مطالعات دیگر نشان داده است که ورزش جریان خون در مغز را افزایش می دهد و منجر به افزایش عملکرد نوروپلاستیک در هیپوکامپ و عملکرد بهتر حافظه در افراد در هر سنی می شود.
فواید ورزش بر سلامت روان از دهه 70 میلادی مورد بررسی قرار گرفته و به عنوان ابزاری پیشگیرانه و مدیریتی برای افرادی که مبتلا به بیماریهای روانی مانند افسردگی تشخیص داده می شوند ، تجویز می شود.
در حالی که ورزش درمانی برای مسائل بهداشت روان نیست ، اما اغلب به عنوان وسیله ای برای کنترل علائم استفاده می شود.
توصیه می شود که هر کس برای سلامت جسمی حداقل 150 دقیقه در هفته ورزش کند و اگرچه مدت زمان مشخصی برای سلامت روان پیشنهاد نشده است ، اما این باور وجود دارد که حتی فعالیت های بدنی اندک نیز می تواند تفاوت ایجاد کند.

ورزش بدن و ذهن را درگیر می کند

چارلز اسکوگنا ، مربی شخصی مستقر در فیلادلفیا و مربی موز فولاد ، توضیح می دهد ، “ورزش مانند نوشتن کد برای بدن انسان است. از تمرینات ساده تا پیشرفته تر ، این فرصت عالی را داریم که به نوعی” ماتریس “قدم بگذاریم ، و از دنیای واقعی جدا شوید. ” او دریافت که یک جلسه تمرینی شدید اغلب به تقویت روحیه او کمک می کند و او را قادر می سازد تا مشکلات پیچیده را حل کند و کارهای پیچیده را به راحتی انجام دهد.
دکتر روانشناس جفری کوهن نیز طرفدار ورزش است ، حتی در دوزهای کم ، و می گوید بسیاری از مشتریان او این کار را برای تمرکز مفید می دانند. وی توضیح می دهد ، “بیست تا سی دقیقه در روز ورزش شدید می تواند به عنوان یك ضد افسردگی عمل كرده و با فعال سازی ترشح اندورفین ، سروتونین و دوپامین می تواند احساسات مثبت را به سرعت افزایش دهد.” علاوه بر این ، او توضیح می دهد که اگر ضربان قلب خود را بر اساس سن به 70٪ از حداکثر سرعت خود برسانید ، اضطراب کاهش می یابد.
به گفته کوهن ، افزودن هوشیاری به برنامه تمرینی ممکن است بیشتر به تمرکز شما کمک کند. او توضیح می دهد ، “ایجاد یک تمرین روزمره از ذهن آگاهی به شما کمک می کند مهارت تمرکز ذهن را پرورش دهید که سپس می توانید هنگام ورزش استفاده کنید ، و این می تواند عملکرد را بهبود بخشد.”
ذهن آگاهی به این صورت تعریف می شود که “آگاهی ناشی از توجه عمدی در لحظه فعلی ، بدون قضاوت” باشد. این یک ابزار است که می تواند استرس و نشخوار فکری را کاهش دهد .شواهد این امر را می توان در تحقیقی از هلند مشاهده کرد ، که در آن کارمندان با استرس زیاد کلاسهای ورزشی و مدیتیشن هفتگی را شروع کردند. این شش هفته کلاس باعث کاهش استرس کارمندان و جلوگیری از فرسودگی شغلی می شود.


دکتر جفری کوهن : ایجاد یک تمرین روزمره از ذهن آگاهی به شما کمک می کند تا مهارت تمرکز ذهن را پرورش دهید که پس از آن می توانید هنگام ورزش استفاده کنید و این می تواند عملکرد را بهبود بخشد.
کوهن برای ادغام در تمرین ، این توصیه ها را ارائه می دهد:
•    به نفس کشیدن و احساسات بدنی که تجربه می کنید توجه کنید. این می تواند تجارب درونی یا نشانه های بیرونی مانند شنوایی و بینایی باشد.
•    اگر ذهن شما سرگردان است ، اشکالی ندارد. فقط توجه کنید که کجا رفته است و ببینید آیا می توانید دوباره تمرکز کنید و به آنچه در درون شما و خارج از شما اتفاق می افتد برگردید.
انجام چند وظیفه برعکس هوشیار بودن است ، بنابراین هدفون خود را در خانه بگذارید و فقط روی صداهای بدن و محیط اطراف خود تمرکز کنید.
•    توجه داشته باشید که آیا هنگام ورزش نفس شما تغییر می کند یا عضلات شما دچار تنش می شوند. سعی کنید بدون قضاوت متوجه شوید. فقط افکار را به عنوان افکار مشاهده کنید و سپس خود را به احساسات بدنی و محیط اطراف برگردانید.
•     می توانید بر روی قسمت خاصی از بدن مانند پا تمرکز کنید تا راهی برای لنگر انداختن در اینجا و اکنون باشد. چه احساساتی را در انگشتان پا ، کف پا یا بالای مچ پا مشاهده می کنید؟ این عمل آگاهی را افزایش می دهد ، که می تواند بر عملکرد کلی تأثیر بگذارد.
مهمترین توصیه ، ”به یاد داشته باشید که تمرین ذهن آگاهی شامل گوش دادن به بدن و اطلاعاتی است که در مورد آن برقرار می شود. اگر احساس ناراحتی کردید ، ممکن است بدن شما به شما بگوید که سرعت خود را کم کنید یا روز را متوقف کنید. ”

ارسال نظر / پرسش در مورد فقط 3 دقیقه ورزش می تواند تمرکز شما را افزایش دهد
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح