چت در واتساپ

تمرینات ورزشی با الپتیکال

الپتیکال  یک دستگاه بدنسازی هوازی پرکاربرد در بین ورزشکاران می باشد که میتوان از آن در خانه یا باشگاه و حتی پارک ها استفاده کرد.
الپتیکال به یکی از محبوب ترین تجهیزات در کلوپ های سلامتی و برخی از سالن های ورزشی خانگی تبدیل شده است. الپتیکال ترکیبی از حرکات استپ پله ، دوچرخه و دستگاه اسکی کراس کانتری است. پاهای شما به صورت بیضی (بیضوی) حرکت می کنند در حالی که دستان شما برای یک تمرین کامل بدن دسته ها را به عقب و جلو حرکت می دهند.
این دستگاه کم ضربه روی زانوها لطیف است و استفاده از آن ساده است. تحقیقات نشان می دهد که الپتیکال همان مزایای قلبی عروقی دویدن را دارد اما تأثیر بسیار کمی روی مفاصل دارند. این برای کسانی که درد مفصل دارند ، مانند آرتروز ، ایده آل است.

نحوه استفاده از الپتیکال

روی الپتیکال همیشه تمرین خود را با گرم کردن تدریجی شروع کنید.  ممکن است چند دقیقه پیاده روی کنید ، و با سرعت بالایی کار کنید. یا می توانید در چند دقیقه اول خیلی آرام از الپتیکال استفاده کنید
اولین باری که دستگاه را امتحان می کنید از یک مربی جهت گیری بخواهید. بخاطر داشته باشید که همه دستگاه ها کمی متفاوت هستند و اگر از نظر کنترل راحت نیستید ، دریافت برخی نکات قبل از شروع کار مفید است. یک دقیقه وقت بگذارید و دستورالعمل های کنسول جلوی دستگاه را بخوانید. این دستورالعمل های گام به گام ساده در مورد استفاده از آن ماشین خاص ارائه می دهد.
•    وارد دستگاه رو به کنسول شوید. به طور معمول تا زمانی که رکاب زدن را شروع نکنید هیچ اتفاقی نمی افتد.
•    برای روشن کردن مانیتور ، با فشار دادن پدال ها در یک حرکت رو به جلو با پاها ، شروع به رکاب زدن کنید. دستگیره ها را به طور یکسان فشار دهید و بکشید.
•    برای انتخاب یکی از برنامه های از پیش تعیین شده ، از دستورالعمل های موجود در صفحه نمایش پیروی کنید یا “دستی” را برای تنظیم تمرین خود انتخاب کنید.
•    در طول تمرین با زدن پیکانهای بالا و پایین ، مقاومت در برابر پدال را کم یا زیاد کنید. اکثر الپتیکال ها دارای عملکرد نظارت بر قلب در دسته هستند که می توانید برای اندازه گیری شدت تمرین خود از آنها استفاده کنید.
•    قبل از اینکه از الپتیکال خارج شوید ، مطمئن شوید که کاملاً متوقف شده است. اگر در هر نقطه از تمرین خود احساس ضعف یا احساس درد کردید ، سرعت خود را کم کرده یا کاملاً متوقف کنید.

تکنیک خوب برای الپتیکال

رکاب زدن با حرکت رو به جلو تعادل را راحت تر کرده و حرکات واقعی را شبیه سازی می کند (رکاب زدن به عقب یک روش پیشرفته محسوب می شود). به صورت ایستاده روی دستگاه بایستید و به جلو یا عقب خم نشوید. باید بتوانید بدون تکیه دادن به دستگیره ها برای پشتیبانی تعادل خود را حفظ کنید. از محکم گرفتن دسته ها خودداری کنید. مستقیم به جلو نگاه کن.
بخاطر داشته باشید که برای ساختن استخوان های محکم و کمک به جلوگیری از پوکی استخوان به برخی از ورزش های با ضربه بیشتر نیاز دارید. .
الپتیکال ها نیز از نظر مالکیت و تعادل نیاز زیادی ندارند و در واقع هیچ فعالیت “دنیای واقعی” را شبیه سازی نمی کنند. بنابراین اگر می خواهید تناسب اندام خود را برای زندگی روزمره بهبود ببخشید ، تمرینات تناسب اندام کاربردی را به تمرینات خود اضافه کنید.

ارسال نظر / پرسش در مورد تمرینات ورزشی با الپتیکال
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح