خدمات گارانتی
شما اینجا هستید : طاها لند  -> دستگاه جلو پا بدنسازی

دستگاه جلو پا بدنسازی

یکی از پر کاربرد ترین و رایج ترین دستگاه های بدنسازی در محیط باشگاه دستگاه جلو پا بدنسازی یا همان دستگاه جلو ران است که تمامی ورزشکاران و بدنسازان به این نکته واقف هستند که تمریناتی که در ناحیه پا به وسیله این دستگاه انجام می‌ شود، می ‌تواند اثرات مثبت و کارآمدی بر آناتومی و ساختار بدن داشته باشد.  دستگاه جلو پا که به دستگاه ران هم شهرت دارد دستگاهی است که برای تمرین و ورزش مخصوص پا است و در این ورزش عضلات چهار سر ران معمولاً درگیر هستند که باعث تقویت این عضلات می‌ شود و این نوع ورزش در دسته ورزش زنجیره باز قرار می گیرد، چون کف پا و قسمت ناحیه ساق را معمولاً در هوا درگیر می کند.

مشخصات فنی دستگاه جلو پا

مقاومت آن بالا رود و برای ساخت و برش لوله های این دستگاه از تکنولوژی برش لیزری استفاده می شود.  برای اینکه این دستگاه ضد ضربه و محافظت بالایی داشته باشد جنس کف از پلی کربنات ساخته می شود و همچنین ابعاد این دستگاه معمولا به طول۱۴۰, ارتفاع ۱۵۰ و عرض ۱۳۰ است, این دستگاه پشتی ویژه ‌ای دارد که می تواند به سه حالت تنظیم شود تا بدنساز و ورزشکار آن را مطابق با شرایط فیزیکی خود تنظیم کند.
همچنین اهرم ویژه ‌ای دارد که می تواند به سه حالت تنظیم شده تا کاربر بتواند در زاویه های مختلف تمرینات خود را به انجام برساند. این دستگاه مکانیسم حرکتی آن به اینگونه است که تک مفصل است و با هدف درگیر کردن عضلات ران ساخته می شود.

مزیت های کار با دستگاه جلو پا

اینکه عضلات پای قوی و محکم داشته باشیم فقط مختص به ورزشکاران و بدنسازان نمی شود و هر کسی برای انجام فعالیت های روزانه خود نیاز مبرم به پاهای قوی دارد، علاوه بر آن در ورزش هایی مانند: بدنسازی اگر به این ناحیه از بدن توجه نداشته باشید و فقط برای حجم دادن به بالاتنه  تمرین کنید، در درازمدت اثرات مخرب آن را خواهید داشت.  به چند دلیل باید عضلات پا را با دستگاه جلو پا بدنسازی تمرین داد، از جمله؛
اگر ورزش و تمرینات پا را انجام ندهید و حذف کنید، پس از چند مدت حجم و تعادل بین بالاتنه و پایین تنه شما ورزشکاران به هم خواهد خورد و ظاهری نامناسب پیدا خواهید کرد.
پاها تکیه گاه های محکمی هستند، برای اینکه بتوانید حرکات و ورزش های سخت بالا تنه را انجام دهید، بدون اینکه پاها قوی داشته باشید، شما نمی توانید حرکات دیگر را انجام داده و عاجز خواهید شد.
عضلات پا انرژی زیادی را هنگام کار و فعالیت مصرف می کنند و سهم زیادی از کل عضلات متشکل در بدن را نیز در بر می گیرند، پس زمانی که شما برای کات و چربی سوزی ورزش می کنید عضلات پا نقش های بسیار موثری دارند، با تمرین دادن به وسیله دستگاه جلو پا بدنسازی باعث می‌ شوید که ترشح هورمون های آنابولیک مثل: تستسترون افزایش پیدا کند که مهم ترین هورمون برای ساختن عضله است.

نحوه قرار گرفتن بدن در استفاده از دستگاه جلو پا

در استفاده از دستگاه جلو پای بدنسازی باید بدن به حالت مناسب قرار بگیرد و برای اینکه عضلات راست رانی و عضله های سر ران در تمرین بیشتر درگیر شوند، باید وضعیت پشتی به گونه ای تنظیم شود که زانوهای شما روی لبه صندلی قرار گرفته و ناحیه ران شما کاملا مسطح بر روی بالشتک پایینی باشد.
بالاتنه و قسمت کمر شما باید کمی به سمت عقب رفته و باسن شما به پشتی چسبیده باشد.
در این ورزش و حرکت فاصله ای که دو تا پا از هم پیدا می کنند کم است و این به دلیل نحوه تنظیم بالشت لوله ای دستگاه است، ولی موقعی که پاهای شما نزدیک به هم قرار بگیرد، قسمت پشتی عضله چهار سر ران شما بیشتر انقباض پیدا می کند، ولی اگر فاصله بین پاها زیاد تر باشد عضلات چهار سر ران و قسمت خارجی آن کمتر درگیر می ‌شود و درگیری بیشتر روی بخش داخلی چهار سر اتفاق می افتد.
۳حالت قرار دادن پاها
نوک انگشت ها اگر کاملاً به طرف بالا باشد تمامی عضلات چهار سر ران در این تمرین درگیر می شود.
اگر نوک انگشتان پا به طرف بیرون متمایل شود، قسمت خارجی عضله چهار سر ران و همچنین ناحیه عضله پهن خارجی مورد انقباض قرار می گیرد.
اگر نوک انگشتان به طرف داخل پا باشد به عضله چهار سر ران و همچنین عضله درون فشار وارد می شود.
 

نحوه کار با دستگاه جلو پا بدنسازی

در مرحله اول بر روی دستگاه نشسته و مچ پا های خود را در زیر بالشتک لوله ای شکل دستگاه قرار می دهید.
پاهای خود را تا حدی که زانوهایتان راست می شود بالا می آورید.
پاهای خود را به حالت شروع برمی گردانید تا زانوهای شما به مقدار ۹۰ درجه خم شوند.
شما می توانید این حرکت را در ۳ ست ۸ تایی یا ۱۲ تایی تکرار کنید
 بر خلاف باور اغلب عموم حتی برای کسانی که درد هایی در این ناحیه  و مشکلاتی در ناحیه زانو دارند، این حرکات می‌ تواند در صورت صلاح دید پزشک بسیار مفید باشد، چون باعث می شود که بسیاری از عارضه ها با تقویت شدن عضلات این قسمت از پا ریسک ابتلا را کاهش دهد، مثلاً: اگر شما عضلات ساق پای مستحکم و قوی داشته باشید کمتر به واریس سیاهرگ ها مبتلا خواهید شد و برای کسانی که به مدت های زیادی ایستاده یا می ‌نشیند و عوارضی متوجه آنها می ‌شود تمرین دادن پا می تواند این عوارض را بسیار کاهش دهد.
اگر شما جزو کسانی هستید که وقت کافی برای رفتن به باشگاه و ورزش در محیط عمومی باشگاه را ندارید یا عقیده دارد که باید یک محیط خصوصی داشته باشید و از نظر بهداشتی مقید هستید، می توانید دستگاه جلو پا بدنسازی را در تنوع و قیمت های مختلف در سایت های گوناگون مشاهده کنید و نمونه آن را برای منزل یا محل کار خود تهیه کنید.

لیست قیمت دستگاه جلو پا بدنسازی

قیمت ها بر اساس تومان می باشد
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل T8-014 برند اورجینال MBH 92,000,000
دستگاه بدنسازی دو کاره جلو پا پشت پا مدل T8-1314 برند اورجینال MBH 103,000,000
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل T9-014 برند اورجینال MBH 97,000,000
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل ACF-014 برند اورجینال MBH 78,000,000
دستگاه بدنسازی چند کاره جلو پا و پشت پا نشسته مدل ACF-1314 برند اورجینال MBH 86,000,000
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل AMS-014 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل MCF-014 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل MG-014 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل MTM-014 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل MZM-014 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل MDM-014 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی چند کاره جلو پا و پشت پا مدل XLY 13-14a برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی چند کاره جلو پا و پشت پا نشسته مدل MCF-1314 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی خارج پا مدل T9-019 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل AD-014 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی جلو پا مدل AM7-014 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
دستگاه بدنسازی چند کاره جلو پا و پشت پا مدل LY-13/14 برند اورجینال MBH تماس بگیرید
ارسال سریع
ارسال سریع
تا 72 ساعت
تضمین اصالت کالا 
تضمین اصالت کالا
کالای اصل و معتبر
ضمانت بازگشت 
سفارش آسان
خرید آنلاین و حضوری
گارانتی معتبر 
گارانتی معتبر
گارانتی اصل و معتبر
خدمات پس از فروش 
خدمات پس از فروش
پاسخگویی 24 ساعته
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها - شرکت و بازرگانی مدیران صنعت طاها ) با فعالیتی چندین ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح