چت در واتساپ

راهنمای خرید الپتیکال یا اسکی فضایی

با ورود طیف وسیعی از وسایل و دستگاه های ورزشی به بازار تنوع دستگاه های ورزشی بسیار زیاد شد که هر کدام برای ورزش و تمرین خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال از دستگاه تردمیل برای پیاده روی، دوچرخه ثابت برای جایگزین دوچرخه سواری و دستگاه الپتیکال که مورد بحث مقاله ی ما می باشد مخصوص انجام تمرینات هوازی است که دارای دو پدال و دو دسته اهرم مانند با قابلیت تنظیم سرعت، مقاومت، شیب و غیره می باشد.

خرید الپتیکال

استفاده از این دستگاه همانند بالا رفتن از پله ها، پیاده روی و دویدن می باشد و یکی از دستگاه های ورزشی عالی و کاربردی برای چربی سوزی و لاغری می باشد. دستگاه الپتیکال ( یا اسکی فضایی ) برای سوزاندن چربی های شکمی عالی است و مخصوصا هنگامی که با برخی تمرینات وزن بدن ترکیب شود می تواند در کوچک و عضلانی شدن شکم تاثیر قابل توجهی داشته باشد و می توان گفت بیشترین تاثیر را در چربی های ناحیه ی شکم دارد. همه ی ما در هنگام انتخاب و خرید دستگاه ورزشی موضوع میزان کالری که توسط تمرین انجام میگیرد اهمیت پیدا میکند.

الپتیکال به دو نوع الپتیکال خانگی و الپتیکال باشگاهی تقسیم میشود. که الپتیکال باشگاهی تحملی وزنی تا حدود 200 کیلوگرمی دارد و از قدرت بیشتری برخوردار است و برای باشگاه های بدنسازی مناسب است. و الپتیکال خانگی دارای قدرت کم تر و اندازه کوگتر است که برای محیط های خانگی مناسب است. که این موارد در قیمت الپتیکال بسیار موثر است.

 

برخی مطالعات نشان داده که در استفاده از دستگاه الپتیکال به مدت 30 دقیقه، تقریبا 400 کالری در بدن سوزانده می شود که این عدد یک کالری سوزی عالی محسوب می شود. یکی از فواید مهم و عالی دستگاه الپتیکال تنوع حرکات و امکان حرکت به جلو و عقب می باشد که به راحتی می توانید گروهی از تمرینات عضلانی خاص را به صورت همزمان روی آن انجام دهید و مزیت دیگر این دستگاه امکان تنظیم شیب، سرعت و طول گام با توجه به نوع تمرینات می باشد، افراد مبتدی بهتر است از شیب کم و سرعت پایین شروع کرده در حالی که افرادی که تجربه دوی ماراتن یا صخره نوردی دارند می توانند از شیب و سرعت بیشتر استفاده کنند .

 

 از مهم ترین مزایای خرید الپتیکال می توان به ورزش کردن همزمان عضلات مختلف بدن اشاره کرد که بیشتر در طول روز از آن ها استفاده می شود. عضله سازی در عین ورزش های هوازی از دیگر فواید این دستگاه به شمار می رود. به طور کلی توصیه می شود که پس از خرید الپتیکال، از این محصول به صورت روزانه استفاده کنید. همچنین می توانید در منزل روزانه سه ست 15 دقیقه ای به ورزش کردن با استفاده از الپتیکال اختصاص دهید. به طور کلی می توان گفت که خرید الپتیکال برای تمامی خانواده مناسب است.

 

 علاوه بر افراد مسن و یا افرادی که کارمند هستند، کودکان و نوجوانان نیز می توانند از این دستگاه بدون نگرانی از کاهش رشد قد استفاده کنند. کمپانی های مختلفی نسبت به تولید و عرضه انواع الپتیکال در بازار اقدام کرده اند و شما می توانید بهترین محصولات را مشاهده کرده و نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید. همچنین خرید الپتیکال برای کسانی که وقت زیادی در طول روز برای ورزش کردن ندارند می تواند مناسب باشد و چندین تمرین را به صورت همزمان می توانید با استفاده از الپتیکال انجام دهید. در ادامه بهترین روش برای خرید الپتیکال را بررسی خواهیم کرد.

حال که تا حدودی با فواید و میزان مهم بودن اسکی فضایی در تمرینات ورزشی خود آشنا شدیم بهتر است که اطلاعاتی در مورد خرید این دستگاه داشته باشیم تا بتوانیم خرید بهتر و مناسب تری را تجربه کنیم.

نکات مهم هنگام خرید الپتیکال

ابعاد و اندازه های دستگاه: اولین نکته ای که باید مورد توجه خریدار قرار بگیرد در نظر گرفتن ابعاد و اندازه ی دستگاه می باشد. الپتیکال ها معمولا در ابعاد ۱۸۰ سانتی متر (طول دستگاه) در ۷۰ سانتی متر (عرض دستگاه) تولید و به بازار عرضه می شوند که البته ممکن است این ابعاد تغییر پیدا کند که این تغیرات بستگی به نوع و برند انتخابی دارد. دوستان مصرف کننده از دستگاه ورزشی الپتیکال توجه داشته باشند که بهتر است به هنگام استفاده از آن تا شعاع ۵۰ سانتی متری دستگاه از هر طرف وسیله دیگری قرار نداشته باشد تا شما با خیالی آسوده به برنامه تمرینی خود با این دستگاه بپردازید.

شکل و جنس دستگاه: این موضوع باید خاطرمان باشد که هنگام خرید دستگاه های ورزشی ما دستگاهی را نمیخریم که به زودی آن را تعویض کنیم پس باید یادمان باشد که هنگام انتخاب حتما به طراحی دستگاه توجه کنیم که به طور کل این دستگاه یا از جنس فلز می باشد یا پلاستیک، که نوع فلزی آن از مقاومت بیشتری برخوردار می باشد اما این مورد به معنی مقاومت کم دستگاه الپتیکال از جنس پلاستیک نمی باشد.

وزن دستگاه:

وزن اسکی فضایی یا الپتیکال مورد بعدی مورد توجه خریدار می باشد که میتوان گفت وزن دستگاه نشانه ای از محکم بودن و ثبات دستگاه می باشد . شاخص و معیار خوبی از ثبات و استحکام دستگاه می باشد. توصیه می کنیم که برای راحتی در جابجایی و بخصوص برای خرید این دستگاه و استفاده منزل  به دنبال خرید اسکی فضایی بیش از حد سبک نباشید. دستگاه های بیش از اندازه سبک (کمتر از ۳۰ کیلوگرم)، مقاومت کمی دارند و ممکن است زمانی که شخص در حال پدال زدن می باشد، به راحتی تکان بخورد و ورزش و تمرین را برای شما سخت کند. علاوه بر وزن خود دستگاه، میزان وزنی که دستگاه حاضر است تحمل کند را نیز درنظر بگیرید. با توجه به وزن خود و اعضای خانواده تان، می توانید حداکثر وزنی را دستگاه قادر به تحمل باشد، ارائه دهید. نگران حمل و جابجایی دستگاه نباشید؛ چراکه تمامی اسکی های فضایی دارای چرخ قابل حمل هستند که به راحتی جابجا می شوند.

دسته های الپتیکال:

 با توجه به دسته های دستگاه الپتیکال متوجه خواهید شد که در هتگام استفاده و تمرین حرکت بر عکس همدیگر دارند. زمانی که دسته سمت چپ به سمت عقب حرکت می کند، در این حین دسته سمت راست در حال حرکت به سمت جلو می باشد. این حرکات، باعث تقویت عضلات بازو و قفسه سینه می شود. نقطه قابل توجه در مورد دسته های الپتیکال که مطرح کردیم  این است که برخی از دستگاه ها دارای دو جفت دسته و برخی دیگر دارای یک جفت دسته می باشند. در الپتیکال های دارای دو جفت دسته، یک جفت ثابت و بدون حرکت می باشد. اگر مایل هستید که در حین تمرین، عضلات بالا تنه شما بدون حرکت باشند، به دنبال خرید اسکی فضایی های دو جفت دسته باشید.

صندلی الپتیکال:

مورد بعدی که در هنگام خرید این دستگاه ورزشی باید مورد توجه قرار بگیرد توجه به صندلی دستگاه می باشد. دستگاه ورزشی الپتیکال در دو نوع صندلی دار و بدون صندلی در بازار به فروش می رسد. مدل های بدون صندلی که فقط اسکی فضایی است و مدل های با صندلی نیز شبیه به دوچرخه های ثابت می باشند که خریدار با توجه به شرایط جسمانی خود می تواند یکی از دو مدل با صندلی و یا بدون صندلی را انتخاب کنید. معمولاً به افرادی که مشکل حرکتی دارند، خرید اسکی فضایی یا همان الپتیکال بدون صندلی توصیه می شود.

نوع نمایشگر یا مانیتور دستگاه الپتیکال :

هر کدام از خریداران هنگام تمرین با این دستگاه مورد توجه و دقت کردن به یک عامل را مهم تر از بقیه می دانند. بسیاری از الپتیکال ها دارای مانیتور و صفحه نمایشگر می باشند که هر کدام از دستگاه ها با توجه به نوع و قدیم و جدید بودن خود عواملی همچون مسافت، سرعت، تعداد کالری سوزانده شده  و ضربان قلب را نشان می دهند و همچنین برخی دیگر از این دستگاه ها علاوه بر موارد ذکر شده قابلیت نمایش درجه هوا و قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند در حین تمرین را دارند که خریدار باید با توجه به اولویت خود نوع دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کند.

 

ارسال نظر / پرسش در مورد راهنمای خرید الپتیکال یا اسکی فضایی
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح