الپتیکال چیست ؟ از صفر تا صد الپتیکال و اسکی فضایی

یکی دیگر از دستگاه هایی که با ورود به مکان ها و باشگاه های ورزشی شاهد آن می باشیم دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی می باشد . ممکن است بارها و بارها با این دستگاه ورزش انجام داده باشیم اما بطور کلی چیز زیادی در مورد این دستگاه نمی دانیم . ما در این مقاله سعی داریم که در مورد دستگاه ورزشی الپتیکال – میزان چربی سوزی و فواید آن توضیحاتی را ارائه بدهیم . 
الپتیکال چیست
الپتیکال جزء دستگاه های ورزشی هوازی همانند تردمیل می باشد. این دستگاه مجهز به دو پدال و دو دسته به صورت اهرم می باشد . بیشتر دستگاه های موجود مجهز به برنامه هایی جهت تنظیمات اعم از تغییر سرعت- شیب و ... می باشد . همانطور که دستگاه تردمیل را به دستگاه پیاده روی توصیف کردیم دستگاه الپتیکال را به حرکتی همانند بالا رفتن از پله ها می توان شبیه سازی کرد . بیشترین چربی سوزی که توسط دستگاه الپتیکال انجام می پذیرد در ناحیه ی شکم می باشد و  جهت از بین بردن  چربی های این ناحیه بسیار کاربردی می باشد و هنگامی که در حین تمرین با دستگاه تمرینات دیگری هم انجام دهیم این چربی سوزی افزایش پیدا خواهد کرد. 
هنگامی که تمرین  با الپتیکال و یا همان دستگاه اسکی فضایی را شروع می کنیم ،  زمانی که از قسمت تکیه گاه بازوها استفاده نکنیم شکم در وضعیت راست و عمودی قرار می گیرد و زمان استفاده از پاها، بازوها نیز درگیر می شود که تاثیری مشابه ورزش صخره نوردی روی بدن خواهد داشت و بنا به همین دلیل است که می توانیم  بیان می کنیم تمرین و ورزش با دستگاه الپتیکال یک روش عالی و کاربردی برای از بین بردن چربی های ناحیه ی شکم می باشد.
اسکی فضایی یا الپتیکال به نسبت تردمیل و دوچرخه ثابت کالری  بیشتری را می‌سوزاند. با انجام 10 دقیقه ورزش و تمرین روی دستگاه الپتیکال، و با فشار و شیب متوسط،به طور معمول 130 کالری سوزانده می‌شود . پس می توان نتیجه گرفت که با پیروی یک برنامه ی ورزشی مشخص و تمرین با دستگاه الپتیکال روزانه تقریبا ۳۰ دقیقه می توانید چربی سوزی خوبی را انجام دهید و به اندام دلخواه خود برسید.
الپتیکال کدام قسمت بدن را لاغر می کند ؟
علاوه بر چربی سوزی در ناحیه ی شکم که بیشترین مورد می باشد با تمرین و ورزش با دستگاه الپتیکال تاثیراتی بر روی نواحی دیگری از بدن همانند : تقویت عضلات چهارسر ران ، تقویت عضلات سرینی و ماهیچه سرینی بزرگ ، تقویت عضلات همسترینگ ، تقویت عضلات پشت ساق پا علی الخصوص اگر دستگاه قابلیت تنظیم شیب داشته باشد و تقویت قسمت بالا تنه  خواهد داشت. 
مقاله الپتیکال چیست
حال ممکن است این سوال برای برخی ازافراد پیش بیاید که آیا تمرین با دستگاه الپتیکال باعث زانو درد خواهد شد و یا کسانی که از این بیماری رنج می برند می توانند از دستگاه الپتیکال استفاده کنند یا خیر ؟
در صورت استفاده ی صحیح و طبق برنامه ی مخصوص از دستگاه الپتیکال زانو دردی ایجاد نخواهد شد و  حتی این ورزش می تواند برای افرادی که از درد زانو و مفاصل خود رنج می برند جایگزین دویدن های معمولی در طی روز باشد .  اما با این تفاسیر استفاده از دستگاه الپتیکال در برخی افراد و علی الخصوص  افرادی که از تاندونیت پاتلا (التهاب تاندون زانو) یا مشکلاتی در ناحیه مفاصل ران رنج می برند ممکن است تمرین با این دستگاه علائم بیماری را تشدید کند و باعث ایجاد درد حین تمرین شود، این افراد لازم است که حتما قبل از استفاده از دستگاه با پزشک مشورت کنند , و در صورت صلاحدید پزشک خود از دستگاه الپتیکال استفاده کنند و می توان بیان کرد که  یکی از علت های متداول ایجاد زانو درد حین تمرینات الپتیکال  تمرین کردن بیش از حد و رعایت نکردن اصول اصلی ورزش می باشد . 
الپتیکال
تمرین و ورزش کردن با دستگاه الپتیکال نیز همانند سایر دستگاه های ورزشی دیگر نیازمند رعایت کردن یک سری از اصول می باشد که باید حتما در حین تمرین و ورزش رعایت فرمایید . اگر شما در جهت لاغری و چربی سوزی از دستگاه الپتیکال استفاده می کنید باید در ابتدا از حرکات آرام و ست هایی با مدت زمان کم شروع کرده و بعد از گذشت مدت زمانی زمان ست های ورزشی و همچنین سرعت دستگاه را بالا ببرید و هرگز بدون گرم کردن و آمادگی کامل بدن شروع به ورزش و تمرین با دستگاه الپتیکال نفرمایید . 
ارسال نظر / پرسش در مورد الپتیکال چیست ؟ از صفر تا صد الپتیکال و اسکی فضایی
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 17 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح