الپتیکال چیست ؟ از صفر تا صد الپتیکال و اسکی فضایی

اسکی فضایی چیست ؟ در این مقاله قصد داریم توضیح کاملی در مورد سئوال الپتیکال چیست و اسکی فضایی چیست بیان کنیم .یکی دیگر از دستگاه هایی که با ورود به مکان ها و باشگاه های ورزشی شاهد آن می باشیم دستگاه الپتیکال یا اسکی فضایی می باشد . ممکن است بارها و بارها با این دستگاه ورزش انجام داده باشیم اما بطور کلی چیز زیادی در مورد این دستگاه نمی دانیم . ما در این مقاله سعی داریم که در مورد دستگاه ورزشی الپتیکال – میزان چربی سوزی و فواید آن توضیحاتی را ارائه بدهیم . 
الپتیکال چیست
الپتیکال جزء دستگاه های ورزشی هوازی همانند تردمیل می باشد. این دستگاه مجهز به دو پدال و دو دسته به صورت اهرم می باشد . بیشتر دستگاه های موجود مجهز به برنامه هایی جهت تنظیمات اعم از تغییر سرعت- شیب و ... می باشد . همانطور که دستگاه تردمیل را به دستگاه پیاده روی توصیف کردیم دستگاه الپتیکال را به حرکتی همانند بالا رفتن از پله ها می توان شبیه سازی کرد . بیشترین چربی سوزی که توسط دستگاه الپتیکال انجام می پذیرد در ناحیه ی شکم می باشد و  جهت از بین بردن  چربی های این ناحیه بسیار کاربردی می باشد و هنگامی که در حین تمرین با دستگاه تمرینات دیگری هم انجام دهیم این چربی سوزی افزایش پیدا خواهد کرد. 
اسکی فضایی که در میان ورزشکاران حرفه ای با نام الپتیکال هم شناخته می شود دستگاهی است که می توان هم در سالن های ورزشی و هم در خانه ها مشاهده کرد، این دستگاه برای تمرینات طولانی اما با شدت کم کاربرد دارد و کمک می کند تا افراد به راحتی به اندام ایده آل خود دست پیدا کنند و عضلات خود را با کمک آن تقویت نمایند. اسکی فضایی فواید زیادی برای بدن دارد و پزشکان نیز برای تناسب اندام و تقویت بدن استفاده از آن را توصیه می کنند، با اطلاع از ویژگی های این دستگاه روز به روز به تعداد مصرف کنندگان آن در بازار ها افزوده می شود. استفاده از این دستگاه نیاز به مهارت و تجربه ندارد و تنها با یک توصیه کوتاه می توان از آن استفاده کرد و به مرور زمان از چربی های اضافه خلاص شد و سلامتی را به اعضای بدن و از همه مهمتر قلب هدیه داد.
 میزان کالری سوزی الپتیکال یا همان اسکی فضایی بسیار زیاد می باشد و شما می توانید بسته به اضافه وزن و قدرت بدنی خود تعداد حرکت را بر روی دستگاه و صفحه مانیتور آن تنظیم نمایید و کالری مورد نیاز روزانه خود را بسوزانید. چون کالری سوزی اسکی فضایی زیاد است بیشتر به افرادی استفاده از آن توصیه می شود که حجم بالایی از کالری را در روز باید بسوزانند تا سلامت خود را به دست بیاورند. این دستگاه مانند دوچرخه طراحی شده است و افراد هنگام استفاده از آن دچار خستگی و پادرد و از همه مهمتر زانو درد نمی شوند. 
هنگامی که تمرین  با الپتیکال و یا همان دستگاه اسکی فضایی را شروع می کنیم ،  زمانی که از قسمت تکیه گاه بازوها استفاده نکنیم شکم در وضعیت راست و عمودی قرار می گیرد و زمان استفاده از پاها، بازوها نیز درگیر می شود که تاثیری مشابه ورزش صخره نوردی روی بدن خواهد داشت و بنا به همین دلیل است که می توانیم  بیان می کنیم تمرین و ورزش با دستگاه الپتیکال یک روش عالی و کاربردی برای از بین بردن چربی های ناحیه ی شکم می باشد.

مدت زمان استفاده از الپتیکال

استفاده از الپتیکال یا همان اسکی فضایی همواره باید روزانه و در مدت زمان خاصی انجام شود تا به بدن آسیب وارد نکند و به میزان لازم بدن کالری بسوزاند و ضعیف نگردد. مدت زمان استفاده از دستگاه الپتیکال بستکی به میزان چربی و کالری موجود در بدن شما دارد، شما در ابتدا برای جلسه های اول استفاده از این دستگاه می توانید درجه آن را بر روی عدد ۳ قرار بدهید و در چند دقیقه اول حدود ۱۳۰ گام بردارید و سپس به مرور زمان درجه را بر روی ۶ بگذارید و سرعت خود را به ۱۴۰ گام برسانید، البته پس از گذشت چند روز و آشنایی کامل با دستگاه می توان سرعت خود را افزایش داد و تعداد گام ها را بالاتر برد، با افزایش سرعت دستگاه و بیشتر کردن گام ها می توان به چربی سوزی درست بدن کمک نمود.
الپتیکال چیست
با اطلاع از مدت زمان استفاده و با اطلاع از میزان اضافه وزن خود می توانید به راحتی از دستگاه استفاده کنید و کالری اضافه خود را بسوزانید. البته هنگام استفاده از این دستگاه باید سرعت را کم و زیاد نمود تا بدن خسته نشود و انرژی خود را از دست ندهد و تنها چربی سوزی کند و سلامت خود را حفظ نماید. مربی ها توصیه می کنند که مدت زمان استفاده از الپتیکال باید متناسب با توانایی شما باشد اما در کل باید حدود نیم ساعت تمرین شما ادامه داشته باشد و به صورت مداوم و روزانه انجام شود تا نتیجه درست و خوبی بدهد و شما را به وزن و اندام ایده آل برساند. حرکت الپیتکال مانند دوچرخه سواری و کوهنوردی طراحی شده است به همین دلیل به بدن آسیبی وارد نمی کند و می تواند عملکرد عالی از خود نشان بدهد. 

seg در ورزش یعنی چه ؟

در ورزش کردن ابتدا تمام حرکات مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند تا بدانند که هر ورزش برای کدام بخش بدن مناسب است و چه نوع فوایدی دارد، به بررسی و تحلیل ورزش ها همواره seg گفته می شود که از اهمیت ویژه ای هم برخوردار است، این کلمه در میان مربی ها و ورزشکاران حرفه ای به خوبی شناخته می شود و آنها می دانند که باید هر ورزش را به خوبی بررسی کنند تا افراد دچار مشکل نشوند. بدانید که دوچرخه الپتیکال در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین ورزش ها شناخته می شود که در ورزش آن را بررسی و تحلیل کرده اند و می دانند که انجام آن برای افرادی که کالری و چربی زیادی دارند بسیار مفید می باشد.
برای آشنایی با تمام اطلاعات ورزشی می توان از مربی ها و این مجموعه کمک گرفت زیرا آنها تمام اصطلاحات را به صورت دقیق توضیح داده اند تا شما با آنها آشنایی کامل پیدا کنید و بدانید که هنگام استفاده از هر دستگاه کدام کلمه به چه معنی می باشد و دچار مشکل نشوید. زمانی که شما نیاز به ورزش دارید تا بتوانید بهتر چربی سوزی کنید مسلما باید اصطلاحات و کلمات را هم بدانید تا در صورت گفتن مربی اطلاعات کاملی داشته باشید. 

دستگاه ورزشی اسکی فضایی

این دستگاه که با نام دستگاه بدنسازی الپتیکال هم شناخته می شود برای تمام بخش های بدن مفید می باشد و همواره بسیاری از عضلات را درگیر کرده و آنها را قپی و پر قدرت می نماید، این دستگاه ورزشی توانایی دارد تا چربی های اطراف شکم که افراد با آنها دسته و پنجه نرم می کنند را به خوبی بسوزانند و شکم را تخت و عضلانی کنند. الپتیکال برای لاغری شکم فوق‌العاده است به همین دلیل این محصول را می توان در تمام باشگاه های بدن سازی مشاهده کرد و از آنها استفاده نمود. شکم همواره بیشترین حجم چربی را در خود جای می دهد و برای سوزاندن کالری اطراف شکم می توان از این دستگاه استفاده کرد و به وزن و اندام ایده آل دست پیدا کرد. الپتیکال چون بیشترین تاثیر را بر روی عضلات و ماهیچه های شکم می گذارد. 
دستگاه اسکی فضایی چیست
دستگاه اسکی فضایی فواید زیادی برای بدن دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
این دستگاه بدون آسیب است و افرادی که دارای بیماری در ناحیه کمر و پا و زانو هستند می توانند با اطمینان از آنها استفاده کنند.
این دستگاه گردش خون را تنظیم کرده و در نتیجه قلب و عروق فعالیت بهتری خواهند داشت.
ساخت عضله می کند که بسیار مفید است.
کالری سوزی بسیار عالی دارد. 
بدن و پاها را تقویت می کند. 
این دستگاه عضلات زیادی را درگیر می کند که از این عضلات می توان به شکم، پهلو، ران، ساق اشاره کرد، بدانید که این دستگاه در کل هم بالا تنه و هم پایین تنه را درگیر می کند و در نتیجه باعث می شود تا شما در طول ورزش با این دستگاه به اندام ایده آل خود دست پیدا کنید و همیشه سالم و سلامت بمانید. دستگاه اسکی فضایی به دلیل عملکرد عالی و بدون ضرری که داشته توانسته طرفداران زیادی پیدا کند، هم بانوان و هم آقایان می توانند با اطمینان کامل هم در خانه و هم در باشگاه ورزشی از این دستگاه استفاده نمایند و به اندام متناسب و درست دست پیدا کنند. 

ویژگی ها و مشخصات دستگاه بدنسازی الپتیکال

دستگاه الپتیکال بدنسازی دارای ویژگی ها و مشخصات بارز و منحصر به فردی هم می باشد که با کمک این ویژگی ها در بازار ها هم معرفی و هم شناخته می شود. از مهمترین ویژگی های این محصول ورزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
اسکی فضایی چیست
این دستگاه دارای موتور می باشد که با کمک آن پدال عقب و جلو می شود. این موتور ها بسیار پر قدرت و مقاوم هستند و در برابر وزن بالا و ضربه و فشار و همچنین رطوبت هوا دچار زنگ زدگی و تغییر عملکرد نمی شوند. موتور آنها با نام درایو هم شناخته می شود که در دو نوع عقب یا جلو تولید می شود و حرکت پدال را کنترل می نماید. 
بلبرینگ در آن وجود دارد که در نوع استاندارد و مهر و موم تولید شده است و هر نمونه مزیت خاص خود را دارند اما نمونه دوم بیشترین کاربرد را دارد زیرا از ورود گرد و غبار جلوگیری می کند و دارای محافظ است.
پدال ها مقاومت ترمزی عالی دارند.
پدال ها وزن های بالا را به خوبی متحمل می شوند و هنگام فعالیت دچار شکستگی نخواهند شد.
فریم یا همان اندازه دستگاه متفاوت است که این بر روی وزن آن هم تاثیر می گذارد و شما می توانید متناسب با محیط خود آن را انتخاب کنید. 
برنامه های روی دستگاه از پیش تعیین شده اند و کاملا تنظیم شده می باشند و می توان متناسب با نیاز خود آنها را مشخص کرد.
مانیتور دارد که دارای حسگر است و به خوبی ضربان قلب را نمایش می دهد تا فرد دچار مشکل نشود.
دارای نمایشگر ال ای دی می باشد که وضوح بالایی دارد می توان در آن اعداد و تعداد گام ها و تمام موارد را به خوبی مشاهده کرد.
قابلیت تنظیم انواع برنامه ها و سرعت دارد که مهمترین مزیت آن شناخته می شود.
طول گام در این دستگاه استاندارد است و می توان آنها را به راحتی متناسب با اندازه گام خود تنظیم کرد.
با توجه به ویژگی ها و مشخصات این دستگاه می توان پی برد که بهترین انتخاب برای شما می باشد تا با کمک آن بتوانید هم کالری سوزی و چربی سوزی کنید و هم به اندام ایده آل و عضلانی دست پیدا کنید. هنگام تهیه این دستگاه باید به وزن آن توجه کنید تا توان تحمل وزن شما را داشته باشد و هنگام استفاده دچار مشکل نشود. 

الپتیکال یا دوچرخه ثابت و یا تردمیل ؟

اسکی فضایی یا الپتیکال به نسبت تردمیل و دوچرخه ثابت کالری  بیشتری را می‌سوزاند. با انجام 10 دقیقه ورزش و تمرین روی دستگاه الپتیکال، و با فشار و شیب متوسط،به طور معمول 130 کالری سوزانده می‌شود . پس می توان نتیجه گرفت که با پیروی یک برنامه ی ورزشی مشخص و تمرین با دستگاه الپتیکال روزانه تقریبا ۳۰ دقیقه می توانید چربی سوزی خوبی را انجام دهید و به اندام دلخواه خود برسید.

الپتیکال کدام قسمت بدن را لاغر می کند ؟

علاوه بر چربی سوزی در ناحیه ی شکم که بیشترین مورد می باشد با تمرین و ورزش با دستگاه الپتیکال تاثیراتی بر روی نواحی دیگری از بدن همانند : تقویت عضلات چهارسر ران ، تقویت عضلات سرینی و ماهیچه سرینی بزرگ ، تقویت عضلات همسترینگ ، تقویت عضلات پشت ساق پا علی الخصوص اگر دستگاه قابلیت تنظیم شیب داشته باشد و تقویت قسمت بالا تنه  خواهد داشت. 
مقاله الپتیکال چیست

آیا دستگاه الپتیکال باعث زانو درد می شود؟

حال ممکن است این سوال برای برخی ازافراد پیش بیاید که آیا تمرین با دستگاه الپتیکال باعث زانو درد خواهد شد و یا کسانی که از این بیماری رنج می برند می توانند از دستگاه الپتیکال استفاده کنند یا خیر ؟
در صورت استفاده ی صحیح و طبق برنامه ی مخصوص از دستگاه الپتیکال زانو دردی ایجاد نخواهد شد و  حتی این ورزش می تواند برای افرادی که از درد زانو و مفاصل خود رنج می برند جایگزین دویدن های معمولی در طی روز باشد .  اما با این تفاسیر استفاده از دستگاه الپتیکال در برخی افراد و علی الخصوص  افرادی که از تاندونیت پاتلا (التهاب تاندون زانو) یا مشکلاتی در ناحیه مفاصل ران رنج می برند ممکن است تمرین با این دستگاه علائم بیماری را تشدید کند و باعث ایجاد درد حین تمرین شود، این افراد لازم است که حتما قبل از استفاده از دستگاه با پزشک مشورت کنند , و در صورت صلاحدید پزشک خود از دستگاه الپتیکال استفاده کنند و می توان بیان کرد که  یکی از علت های متداول ایجاد زانو درد حین تمرینات الپتیکال  تمرین کردن بیش از حد و رعایت نکردن اصول اصلی ورزش می باشد . 
الپتیکال
تمرین و ورزش کردن با دستگاه الپتیکال نیز همانند سایر دستگاه های ورزشی دیگر نیازمند رعایت کردن یک سری از اصول می باشد که باید حتما در حین تمرین و ورزش رعایت فرمایید . اگر شما در جهت لاغری و چربی سوزی از دستگاه الپتیکال استفاده می کنید باید در ابتدا از حرکات آرام و ست هایی با مدت زمان کم شروع کرده و بعد از گذشت مدت زمانی زمان ست های ورزشی و همچنین سرعت دستگاه را بالا ببرید و هرگز بدون گرم کردن و آمادگی کامل بدن شروع به ورزش و تمرین با دستگاه الپتیکال نفرمایید . 
جهت خرید الپتیکال و اسکی فضایی می توانید به صفحه الپتیکال وب سایت مراجعه نمایید .همچنین در صورتیکه قبل از خرید ، نیاز به اطلاعات بیشتر دارید ، می توانید مقاله راهنمای خرید الپتیکال را نیز مطالعه نمایید . همچنین پیشنهاد می کنیم برای استفاده بهتر از الپتیکال ، مقاله نحوه صحیح ورزش با الپتیکال یا اسکی فضایی را مطالعه کنید .
ارسال نظر / پرسش در مورد الپتیکال چیست ؟ از صفر تا صد الپتیکال و اسکی فضایی
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 17 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح