چت در واتساپ

تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری و چربی سوزی

امروزه افراد برای لاغری و  سوزاندن چربی و رسیدن به تناسب اندام از روش های متعددی اعم از رژیم های متنوع غذایی- ورزش و برخی از افراد نا امید از ورزش و رژیم و چاقی های مفرط که نیاز به زمان زیادی برای از بین رفتن دارند و انگیره ی کافی برای از بین بردن آن ندارند  از عمل های لاغری کمک می گیرند . اما اگر بخواهیم یکی از بهترین و سالم ترین روش های رسیدن به تناسب اندام را نام ببریم ورزش و در کنار آن بهره گیری از یک رژیم غذایی سالم می باشد. 
لاغری با دوچرخه ثابت
تجمع چربی ها در افراد متفاوت می باشد و بنا به همین تفاوت باید ورزش های خاصی را طبق یک برنامه ی مناسب ورزشی جهت سوزاندن چربی انجام داد. امروزه دستگاه های ورزشی متعددی در جهت از بین بردن چربی ها وجود دارد که با توجه به نوع چاقی و میزان چربی در این ناحیه می توان از این دستگاه ها استفاده کرد . دستگاه هایی که بیشترین استفاده و بیشترین کاربرد را جهت چربی سوزی و تناسب اندام دارند دستگاه های ورزشی دوی ثابت یا تردمیل و دوچرخه ثابت می باشد . استفاده از دستگاه ورزشی دوچرخه ثابت، یکی از روش‌ های رایج در بین ورزش‌ های هوازی می باشد و حتی اگر شما وقت و تایم کافی و مناسب جهت انجام ورزش های هوازی در باشگاه ها و مکان های ورزشی ندارید می توانید در منزل و یا حتی اتاق خواب خود با استفاده از دستگاه دوچرخه ثابت ورزش هوازی روزانه ی خود را انجام دهید. حال در ادامه می خواهیم با دستگاه ورزشی دوچرخه ثابت بیشتر آشنا شویم . 
همانطور که در بالا هم ذکر کردیم یکی از دستگاه ها ی ورزشی جهت سوزاندن چربی ها و کالری سوزی دستگاه دوچرخه  ثابت می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از افراد وقت کافی جهت ورزش در طول روز را نخواهند داشت و یا برایشان سخت می باشد . دوچرخه ثابت این امکان را فراهم آورده است که افراد در هنگامی که می خواهند تلویزیون تماشا کنند و یا ... می توانند با استفاده از دوچرخه ثابت ورزش روزانه و کالری سوزی  خود  را انجام دهند.
اما بهتر است این نکته را بدانیم که قبل از استفاده از دوچرخه ثابت باید یک سری نکات در مورد استفاده از این دستگاه را بدانیم تا دچار آسیب جسمانی نشویم . زیرا عدم استفاده ی صحیح از دستگاه های ورزشی می تواند آسیب های جدی ای به بدن وارد کند.  
 لاغری و دوچرخه ثابت
برای انجام چربی سوزی و ورزش با استفاده از دوچرخه ثابت باید قبل از استفاده از آن یک سری تمرینات کششی و مربوطه را انجام و بدن خود را  حتما با انجام حرکات کششی گرم کرده  و بعد از گرم شدن کامل بدن و  مناسب شدن شرایط بدن برای انجام ورزش با دستگاه به سراغ دوچرخه برویم . بعد از انجام مراحلی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم و گرم شدن و آماده شدن بدن باید جهت استفاده از دستگاه اولین کار را بر دوچرخه ثابت انجام دهیم و آن هم تنظیم ارتفاع صندلی دوچرخه می باشد. سپس  بر روی نشیمنگاه دوچرخه نشسته  و پاهای خود را روی پدال های آن بگذارید و با توجه به زانوها و مناسب بودن ارتفاع ، پدال ها را بچرخانید. حتما باید اطمینان حاصل کنید که صندلی در موقعیتی قرار دارد که در هنگام چرخاندن پدال، زانوها خیلی بالا نیایند تا برای زانوها درد و آسیبی ایجاد نشود. 
در ابتدا به آرامی دوچرخه بزنید و سپس و به تدریج سرعت خود را کم کم افزایش دهید. این کار باعث می شود که عضلات بدن شل شود و دمای بدن به تدریج بالا رود. 
بعد از آن  می توانید سرعت و شدت ورزش خود را افزایش دهید. اما قبل از افزایش سرعت حتما پدال دوچرخه را سفت گرفته و اطمینان به دست آورید که بدنتان به اندازه ی کافی گرم شده است . بعد از افزایش سرعت برای مدت زمان معین ، تمرین با سرعت یکسان را کاملا حفظ کنید و بعد از آن در صورت لزوم و طبق برنامه سرعت خود را افزایش داده تا چربی سوزی و کالری سوزی انجام گیرد و بعد از گذراندن این مرحله آرام آرام سرعت دستگاه را پایین آورده تا بدن کاملا برای اتمام ورزش آماده شود و از پایین آوردن یک دفعه ای و استپ کامل دستگاه به طور جدی خودداری فرمایید. 
دوچرخه ثابت خود نیز دارای انواع مختلفی می باشد که به توضیح هر کدام در ادامه خواهیم پرداخت :
انواع دوچرخه ثابت برای لاغری و چربی سوزی
دوچرخه ثابت نشسته:
از این نوع از دوچرخه ثابت بیشتر برای افرادی استفاده می شود که دارای مشکلات حرکتی می باشند  و دارای درد در ناحیه های زانو و کمر می باشند .  این نوع دوچرخه ثابت نسبت به سایر دوچرخه های ثابت بیشتر به تقویت عضلات کمک خواهند کرد و  می توان گفت که این نوع دوچرخه بیشتر به صورت پزشکی می باشد و با استفاده از آن و با پیروی از یک برنامه ی ورزشی مناسب با بدن هر فرد در طول زمان به کاهش وزن و لاغری بسیار کمک خواهد کرد. 
بیشترین نواحی از بدن که در استفاده از دستگاه دوچرخه ثابت چربی سوزی بر روی آن ها انجام می شود قسمت های شکم- ران و قسمت هایی از پاها می باشد. 
دوچرخه ثابت ایستاده:
این نوع دوچرخه همان دوچرخه ثابت های معمولی می باشد که دارای یک زین می باشد و شما می توانید با رعایت نکاتی که در قبل ذکر شد کاهش وزن مثبتی داشته باشید . 
تفاوتی که از لحاظ میزان چربی سوزی بین این دونوع از دوچرخه ثابت وجود دارد در میزان کالری سوزی می باشد که می توان گفت که دوچرخه ثابت های ایستاده و یا همان دوچرخه ثابت های معمولی بیشتر از دوچرخه ثابت های نشسته باعث لاغری و چربی سوزی می شوند. 
دوچرخه ثابت اسپینینگ:
این نوع دوچرخه ثابت از نوع حرفه ای ترین نوع دوچرخه می باشد .طبق نظر متخصصان ورزشی این نوع دوچرخه ثابت شباهت بسیار زیادی به دوچرخه های کورسی داشته و افرادی که علاقه ی زیادی به دوچرخه سواری واقعی دارند بهتر است که از این نوع دوچرخه یا همان دوچرخه ثابت اسپینینگ استفاده کنند.افراد در هنگام رکاب زدن با دوچرخه ثابت اسپینینگ می توانند به صورت نیم خیز شده و کالری بیشتری در زمان رکاب زدن با اسپینینگ بسوزانند و در مدت زمان کوتاهی به اندام مورد نظر خود برسند . 
دوچرخه های ثابت نیز از نظر مقاومت و عملکرد در برنامه ها و ایجاد تغییرات به دو قسمت تقسیم می شوند: 
دوچرخه ثابت مگنتی 
دوچرخه ثابت الکترومگنتی
دوچرخه ثابت مگنتی و الکترومگنتی:
در دوچرخه های مگنتی کاربر می تواند به صورت دستی مگنت دستگاه را بپیچاند و مقاومت دستگاه که اغلب تا 8 حالت سخت و آسان می شود را تغییر دهد و در دوچرخه های الکترومگنتی تغییر مقاومت از طریق مانیتور دستگاه انجام می شود و کاربر در حین انجام دادن تمرین نیز می تواند با فشار دادن دکمه ای مقاومت دستگاه را به راحتی تغییر دهد.
دوچرخه ثابت
استفاده از دوچرخه ثابت طبق برنامه و رعایت نکات در حین استفاده دارای مزایای بسیاری می باشد که به صورت مختصر این مزایا را ذکر خواهیم کرد. 
افزایش میزان چربی سوزی و کالری سوزی 
کاهش استرس افراد
به دلیل ترشح هورمون اندورفین در بدن در حین استفاده از دستگاه ورزشی دوچرخه ثابت باعث شادی و نشاط در افراد می شود. 
عدم ایجاد فشار بر روی مفصل ها
بالا بردن مقاومت ماهیچه ها 
و همینطور قابل استفاده برای هرگونه شرایط آب و هوایی  و در ادامه می توان بیان کرد که در بین دستگاه های ورزشی دیگر فضای کمتری را در منزل- محل کار و یا هر مکان مورد نظر دیگری اشغال می کند و با توجه به میزان مزایایی که برای بدن و تناسب اندام دارد دارای قیمت مناسبی می باشد و در صورت استفاده ی صحیح از دستگاه سال ها می توانید از این دستگاه استفاده کنید  و از ورزش خود لذت ببرید. 
ما در قبل از مزایای این دستگاه ورزشی نمونه هایی را بیان کردیم و در ادامه میخواهیم به نکاتی که در حین و شروع استفادهاز دستگاه باید رعایت کنیم را بیان خواهیم کرد. 
پوشیدن کفش ورزشی مناسب 
رعایت نکات آموزشی که در دفترچه راهنمای دستگاه ذکر شده است.
تنظیم زین دوچرخه به درستی و به طوری که هنگام نشستن بر روی زین در هنگامی که پدال در پایین نقطه قرار دارد ساق پایتان خیلی کم خم شده باشد.
شروع ورزش به آرامی و به صورت تدریجی و طبق برنامه سرعت دستگاه را بالا بردن و سپس پایین آوردن سرعت و پایان دادن به ورزش
نوشیدن آب و مایعات در هنگام ورزش
انواع دوچرخه ثابت
 و نکته ی مهمی که در این مقاله چندین بار به آن اشاره شده است آن می باشد که قبل از استفاده از دستگاه حتما بدن خود را با ورزش های و تمرینات کششی گرم کنید و بعد از گرم شدن بدن و آمادگی کامل ورزش خود را شروع کنید. و همینطور سرد کردن بدن به تدریج بعد از پایان ورزش.
ارسال نظر / پرسش در مورد تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری و چربی سوزی
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح