چت در واتساپ

بهترین راه برای ضد عفونی وسایل ورزشی در دوران کرونا

با شیوع ویروس کرونا، حضور در باشگاه ها با نگرانی هایی همراه است. ولی رعایت پروتکول های بهداشتی و ضد عفونی وسایل ورزشی خطرات را کاهش دهید.
اگر مانند بسیاری از افراد ورزشکار هستید ، بازگشت به ورزش در باشگاه برای سلامتی جسمی و روحی مورد نیاز است. با این اوصاف ، ممکن است نگران تمیزی و ایمنی استفاده از تجهیزات ورزشی مشترک باشید – خصوصاً از آنجا که ویروس کرونا (COVID-19) همچنان در سراسر کشور گسترش می یابد.
برای کمک به ایمن ماندن در هنگام ورزش در باشگاه ، در اینجا باید اطلاعاتی راجع به تمیز کردن وسایل ورزشی ، محصولات مناسب برای استفاده و روش های دیگر جلوگیری از شیوع COVID-19 بدانید.

چه تجهیزاتی برای تمیز کردن در سالن بدن سازی نیاز دارد؟

جواب کوتاه؟ کلیه تجهیزات پس از هر بار استفاده به تمیزکاری مناسب نیاز دارند. علاوه بر تجهیزات و وزنه های قلبی ، باید سطوحی مانند پیشخوان ها ، محل های ورود ، وسایل حوله کاغذی و حمام را نیز تمیز کنید ، که توسط افراد مختلف به طور مکرر لمس می شوند.
متخصصین بیماری های عفونی می گویند: یکی دیگر از سطوح پر کاربرد ، دسته های موجود در تجهیزات و سطوح نمایشگر در تجهیزات بدنسازی است که ممکن است هنگام تنفس شدید هنگام تمرین تنفس با قطرات تنفسی پوشانده شود.
این شامل دمبل ، کتری و دستگیره هایی است که برای تنظیم ماشین ها مورد استفاده قرار می گیرد که بسیاری از مردم از تمیز کردن آنها چشم پوشی می کنند.

چند وقت یکبار باید تمیز کنید؟

برای اینکه خیال آسوده داشته باشید ، مطمئن شوید که دستگیره ها ، بالشتک ها ، وزنه ها و هر قسمت دیگری را که معمولاً لمس می کید قبل از اینکه روی آن لمس کنید ، شستشو دهید.
کارشناشان می گویند ، باید مکان های مشترک باشگاه ها از جمله  رختکن ، حمام ، مکان های استراحت و غیره ، به خوبی ضد عفونی شوند.
در باشگاه ها باید پروتکل های بهداشتی در تابلو اعلانات و دیگر مکان های باشگاه نصب شود . قبل از شروع تمرین حتماً آنها را بخوانید و به عمل کنید.
اگر نمی دانید سالن بدنسازی شما با برخی از امکانات بزرگتر چگونه مقایسه می شود ، Life Time را در نظر بگیرید که پروتکل های گسترده ای را برای هر منطقه از هر باشگاه و برنامه ایجاد کرده است تا یک استاندارد جدید برای تمیز کردن و ایجاد اعتماد به عضو ایجاد کند. به گفته برایان Janowiec ، معاون رئیس عملیات در Life Time ، این شامل یک کتاب راهنمای قابل توجه 400 صفحه ای برای اعضای تیم است.
Janowiec توضیح می دهد: “Life Time در تهیه پروتکل های مربوط به COVID خود ، یک اپیدمیولوژیست سابق با طیف گسترده ای از تجربیات در پزشکی بالینی شغلی و محیطی را به خدمت گرفت تا پروتکل های آن کاملاً منطبق بر آخرین ملاحظات بهداشت عمومی باشد.”
برای کمک به ارائه اطلاعات در مورد فاصله اجتماعی ، نظافت و بهداشت ، بهداشت و غربالگری و سایر پروتکل های مربوط به بهداشت ، به اعضا و جامعه گسترده تر ، این شرکت حتی صفحات ایمنی باشگاه را در وب سایت خود راه اندازی کرد.

چه محصولاتی برای ضد عفونی وسایل ورزشی موثر هستند؟

در برابر کرونا از هر نوع موادی جهت ضد عفونی نمیتوان استفاده کرذ .
برای اطلاع به وب سایت CDC بروید. این سایت بر ، از جمله یک اطلاعات خوبی برای مبازه با ویروس کرونا در اختیار شما قرار میدهد.
دستمال های آغشته به الکل 70 درصد برای تمیز کردن وسایل ورزشی مناسب است.
محلول های الکلی با حداقل 70 درصد الکل وسفید کننده خانگی به خوبی کار می کنند.
علاوه بر این ، CDC می گوید هنگام استفاده از محلول سفید کننده خانگی رقیق ، حتماً از سفید کننده حاوی 25/5 تا 25/8 درصد هیپوکلریت سدیم استفاده کنید. همچنین ، دستورالعمل های کاربردی سازنده را دنبال کنید و حداقل یک دقیقه زمان تماس را داشته باشید. و هرگز از محصولی که منقضی شده باشد استفاده نکنید.

نحوه تمیز کردن تجهیزات بدنسازی خانگی

حتی اگر شما یک تشک یوگا یا یک مجموعه دمبل را با کسی به اشتراک نگذارید ، هنوز هم باید بعد از هر بار استفاده ، همه دمبل ها ، نیمکت ها ، تشک ها و سایر تجهیزات را تمیز کنید. خبر خوب؟ فقط چند دقیقه از وقت شما را می گیرد.
هر زمان ممکن است ، از لیست تایید شده CDC یا EPA که در بالا بحث شد ، یک اسپری ضد عفونی کننده یا یک محصول پاک کننده تمیز کنید. دستمال مرطوب راحت تر است اما گران تر است. اگر می خواهید پس انداز کنید ، یک اسپری ضد عفونی کننده انتخاب کنید و از یک پارچه خشک و میکروفیبر برای پاک کردن ماشین ها ، وزنه ها و تشک ها استفاده کنید.
علاوه بر تمیز کردن قبل و بعد از تمرین ، هفته ای یک بار به صورت کلی تری وسایل را ضد عفونی کنید. به طور معمول ، این شامل یک مرحله اضافی از تمیز کردن تجهیزات با آب و صابون و به دنبال آن یک ضد عفونی کننده است که باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد.

نکات دیگر برای ایمن نگه داشتن شما

پاک کردن تجهیزات قبل و بعد از استفاده یکی از روش های محافظت از خود در برابر COVID-19 هنگام حضور در باشگاه است. چندین کار دیگر نیز وجود دارد که می توانید برای سالم ماندن هنگام ورزش انجام دهید.
•    ماسک بزن :  برخی از سالن های ورزشی فقط در مواقعی که ورزش سنگین انجام نمی دهند نیاز به استفاده از ماسک دارند.
فاصله را حفظ کنید. سعی کنید حداقل 6 فوت بین خود و سایر ورزشکاران ورزش کنید. اما به یاد داشته باشید ، موارد بهتر بهتر است.
•    دست هایتان را بشویید :  قبل و بعد از تمرین از آب و صابون استفاده کنید. همچنین ، در نظر داشته باشید که یک بطری کوچک ضد عفونی کننده دست را در جیب خود نگه دارید و در حین ورزش مرتباً از آن استفاده کنید. دستان خود را قبل از خارج شدن از سالن بدنسازی با آب و صابون بشویید. اگر روی سطحی را لمس کردید ، قبل از سوار شدن در ماشین خود از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید و هنگام بازگشت به خانه دستان خود را بشویید.
•    از تماس با چشمان، دماغ یا دهان خویش خود داری نمائید.
•    از عطسه یا سرفه خودداری کنید. اگر نیاز به عطسه یا سرفه دارید ، سعی کنید آن را نگه دارید و به بیرون یا دستشویی بروید. اگر نمی توانید آن را کنترل کنید ، آن را در یک دستمال ، چین آرنج یا پیراهن خود بگیرید.
•    وسایل را با حوله تمیز بپوشانید. این می تواند در هنگام استفاده از شما محافظت کند. هنوز باید قبل و بعد از استفاده تمام سطوح را تمیز کنید.
•    از بطری شخصی آب بنوشید.
•    زمان در رختکن را محدود کنید. سعی کنید هنگام ورزش ، از تعویض لباس ، دوش گرفتن و استفاده از سرویس بهداشتی خودداری کنید.
•    از ازدحام جمعیت پرهیز کنید. در صورت امکان ، تمرین خود را به ساعات کم مصرف منتقل کنید.
در حین تمرین دست های خود را از گوشی خود دور نگه دارید. آن را در ماشین یا کیف ورزش خود نگه دارید.

ارسال نظر / پرسش در مورد بهترین راه برای ضد عفونی وسایل ورزشی در دوران کرونا
CAPTCHA
تماس با طاها لند
تهران ، شهرک غرب ، بلوار دریا ، خیابان گلها ، توحید 5 ، پلاک 32 ، مجتمع طاها
logo-samandehi
فروشگاه تجهیزات ورزشی طاها لند

ما ( گروه بازرگانی ورزشی طاها ) با فعالیتی 16 ساله در صنعت ورزش، پس از واردات و پخش تجهیزات ورزشی خانگی (تردمیل و دوچرخه ) ، با توجه به نیاز روز افزون ورزشکاران و جامعه ورزش به لوازم بدنسازی با کیفیت باشگاهی، اقدام به واردات کلیه محصولات هوازی و بدنسازی کردیم و  نماینده انحصاری برندهای معتبر mbh و PowerMax و Seg هستیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه بازرگانی ورزشی طاها می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح